A Balatonhoz nem kell semmi, csak egy stég vagy lejtős lejárat a nádasban, meg süssön a nap. Na jó, egy csónak nem árt, gumimatrac, labda, főleg a déli parton, ahol leér a láb jó sokáig befelé menet. Ennyivel is gyorsan eltelik a két hét szabadsága egy kisgyerekes családnak.
Aztán, ha a gyerekek megnőnek, megtalálják a maguk örömét a part körül, a szülőknek viszont elkellhet valami más és új. A tó környékén vannak nagyon jó helyek, közéjük tartozik a Káli-medence. Zánkától a Badacsonyig fenséges táj, dimbes-dombos vidék, kisebb-nagyobb bensőséges életet élő falvak, hívogató építményekkel, mindenféle természeti csodákkal, mint a kőtenger Salföldnél (nem messze a pálos kolostor erdő ölelte romjaitól), a Kornyi-tó száradó medre Köveskál és Kővágóörs között, a Hegyestű magányos sziklája Monoszló, e fantasztikus zsákfalu közelében, és még sorolni lehetne sokáig.
Most ezekhez csatlakozik a Zánka közvetlen közelében kialakított Gyógynövény-völgy, ahová összegyűjtötték a tó körül található, e címszó alá tartozó mindenféle egyedeket, Szépséges kertté állnak össze a hatalmas területen, és tavasztól őszig mindig más növény miatt érdemes meglátogatni a helyet, hiszen különféle időszakokban nyílnak a virágok.
Az első szezonban még a kezdeti bizonytalanság uralta a helyet, de ígérik, hamarosan minden a tervek szerint működik, az uniós pénzből épült oktató központban további információkat szerezhet majd a sétára érkező, de tudni vágyó látogató. A Gyógynövény-völgy ökoturisztikai Látogató- és Oktatóközpontban egész évben hazánk egyik legváltozatosabb gyűjteményével fogadják az érdeklődőket. Az évszaknak megfelelően több mint 500 gyógynövény- fajjal ismerkedhetünk itt meg izgalmas és interaktív programok segítségével.
Zánka a gyógynövény kedvelők paradicsoma lett! A Gyógynövény-völgy egy igazi ökocentrum, ahol a turisták, a fenntartható gazdálkodás hívei, valamint a természetgyógyászok és a holisztikus gyógyítók is megtalálhatják az érdeklődésüknek megfelelő programot. A központ emellett egyetemekkel együttműködve bekapcsolódik a gyakorlati képzésbe is, és nagy hangsúlyt fektet tudományos kutatásokra, a védett növények megőrzésére és a génbanki tevékenységre.