A 800 millió dolláros küldetés előreláthatólag 7 évig fog tartani. A kéttonnás, furgon méretű automata űrszonda a tervek szerint 2020-ban éri el az aszteroidát, majd 2023-ban tér vissza.
A misszió több szakaszból áll: a szonda először a Föld körül fog keringeni, hogy elérje a szökési sebességet, majd parittyaként száguld tovább a Bennu felé. Ha odaér, a szonda először csak megközelíti, majd egy évig tanulmányozza az 500 méter átmérőjű kisbolygót, így választják ki a legbiztonságosabb és legérdekesebb helyszínt a mintavételre. A 2020 júliusi randevú során az űrhajó csak súrolja majd a Bennu felszínét: ha minden jól megy, az alig 5 másodperces művelet során vákumos porszívójával 60 gramm port szív majd fel a felszínéről.
Christina Richey, a küldetés egyik vezető tudósa korábban azt nyilatkozta, a Bennut borító, szénben gazdag porréteg 4,5 milliárd éves, majdnem egyidős a Naprendszerünkkel. Az expedíciótól azt remélik, hogy megtalálják a földi - vagy akár a földönkívüli - élet kialakulásának alapköveit. A Bennut emellett a legveszélyesebb földsúrolóként tartják nyilván, mivel az előrejelzések szerint a 22. század végén összeütközhet bolygónkkal.