Luis tervei szó szerint nagyratörőnek tűnnek, főleg hogy saját bevallása szerint is csak egy háromszáz grammos objektumot sikerült négy centire emelnie mágnesekkel. Ígérete szerint májusban eggyel nagyobb prototípust állít majd ki Chiacagóban. A végső terve az, hogy egy működő modellt építsen a Fülöp-szigetek egyik, áradásoktól sújtott régiójában.
Hogy milyen magasan lebegtetné a házakat, az az építmények magasságától függ – ahogy most a házak alapjának mélysége is.
|
Rendszeresek az áradások a Fülöp-szigeteken Erik De Castro / Reuters |
Miután a maglev-házakat viszonylag nehéz lenne alapozni, Luis az építkezést is a levegőben képzeli el, speciális állványrendszerek segítségével. Az egyik leghajmeresztőbb elképzelése az, hogy egy – közelebbről nem részletezett – „biológiai ihletésű megoldással", a házak magukat „növeszthetnék".
Martin Simon, a Kaliforniai Egyetem mágneses levitációra szakosodott kutatója viszont szó szerint a sárba rántotta a futurisztikus tervet. „Jó eséllyel nem fog működni az elképzelés. Néhány centis magasság felett eleve rendkívül gazdaságtalan a lebegtetés. Nem értem, hogyan segítene ez egy áradás esetén, nem beszélve a költségekről és millió egyéb problémáról" – mondta.
De még ha sikerülne is felépíteni, kérdés, hogyan jutnának be a lakók. Luis szerint létrákkal, hidakkal, a gazdagabbak pedig helikopterrel vagy jetpackkel. A jó hír az, hogy előbb lesz rakéta a hátunkon, mint lebegő lakásunk. Az első jetpackeket legalább még idén piacra dobhatják, egyelőre 150 ezer dollárért.