A Google az idén egy halom újdonsággal rukkolt elő, ezek közt volt korábbi kísérletezgetés tökéletesítése és teljes fazonátszabás, de olyan próbálkozás is, amely kudarcnak bizonyult. Ezeket tekintjük át az amerikai PCWorld.com segítségével.
A sikerek közt említhető a 2013-ban piacra dobott kis csodakütyü, a Chromecast, amely két év alatt nagyot dobbantott. A tévék, monitorok, projektorok HDMI bemenetére kapcsolódó médiastreaming (médiaadatfolyam-továbbításra szolgáló) eszközből mostanáig húszmillió darabot adtak el világszerte, és bár idén kiadták továbbfejlesztett változatát (amely a falra rakott lapos tévékhez kétségtelenül ügyesebben csatlakoztatható), a beletöltött új szoftverek és a kibővített alkalmazások a régi típusokat is képesek feljavítani.
Ugyancsak menőnek bizonyult a Google képtárhely-szolgáltatása, amelyet kezdetben sokat kritizáltak, de jól használható funkciókkal bővült. A cég függetlenítette a Google+-tól és számos szerkesztési funkcióval, erősebb keresőmotorral turbósította fel, ráadásul az automatikus arc- és tárgyfelismerő funkción kívül bizonyos helyszíneket is beazonosít GPS-adatok betáplálása nélkül is. Ahogy korábban, a tárhely kapacitása a csillagos ég, ha beleegyezünk, hogy a rendszer tömörítse a képeinket.
A Google önjáró autói legfeljebb óránkénti 40 kilométeres sebességgel az idei évtől járják a kaliforniai Mountain View és Austin utcáit. A cég robotautóiban még van egy felügyelő sofőr, aki eltávolítható kormánnyal és pedállal képes beavatkozni baj esetén. Eddig baleset csak emberi figyelmetlenségnél történt. A mindennapi használat még távol van, de a mesterséges intelligencia fejlesztésébe pumpált pénzek előbb-utóbb meghozzák eredményüket.