A labda továbbra is központi szerepet játszik a Barcelona esetében, ugyanakkor, és az elmúlt szezonban erre is számtalan példát láttunk,
már nem a labdabirtoklás a katalánok egyetlen fegyvere, ha támadást kell építeni:
a villámgyors kontrák és a hosszú átadások is ott vannak a repertoárban, a pontrúgásokról már nem is beszélve. A Barca, a FIFA szankciója miatt csak januárban nevezhet új játékost, ám már ott készülődik a háttérben az Atleticótól megszerzett török Arda Turan, illetve a Sevillától megvásárolt Aleix Vidal. Hosszú idő után eldőlt: távozott Pedro, de nem a Manchester Unitedhez, hanem riválisához, a Chelsea-hez szerződött.
|
Csoportkép gyerekekkel: így ünnepelte a Barcelona a legutóbbi bajnoki címét Gustau Nacarino / Reuters |
A Real Madridnál ismét lezárult egy fejezet. Ahogy az várható volt, a klub elnöke, Florentino Perez két év után megköszönte az olasz Carlo Ancelotti munkáját, minthogy a királyi csapatnak új impulzusokra, új arcokra van szüksége, és főleg nyernie kell, ami az utóbbi időben, ha a bajnoki címeket vesszük alapul, nem nagyon sikerült. Az elmúlt tíz évben a királyi gárda csak háromszor volt az első, ami az egyik legrosszabb széria az életében. Kérdések sokasága röpköd a levegőben, de az egyik legfontosabb mindenképpen az, hogy a hatalmas Real Madrid-szurkoló hírében álló, madridi születésű
Rafa Benítez Rafa Benítez tud-e maradni,
azaz képes lesz-e megnyerni a „ki a főnök?” versenyt a Real öltözőjében is.
A rendkívül eszes, intelligens edző a taktika nagymestere, újításaival jócskán megelőzi a korát, de minden esetben a biztos védekezésből indul ki. Ez persze nem azt jelenti, hogy az edző csapatai gólképtelenek. Cristiano Ronaldóval, Karim Benzemával és Gareth Bale-lel meg pláne nem lehet probléma. (A legutóbbi négy szezonban háromszor a Real Madrid bizonyult a liga legeredményesebb csapatának, úgy, hogy ebben az időszakban 103 gólnál kevesebbet egyszer sem rúgott.)
Apropó, Bale! A walesi az új hadrendnek köszönhetően bejön a pálya közepére, s olyan pozícióban játszik majd, amelyet a válogatottban is elfoglal, és amely meghozta neki a hírnevet a Tottenham futballistájaként. A legutóbbi és immáron háromszoros ligagólkirály, Cristiano Ronaldo továbbra is a bal oldalról indul, de gyakrabban fogjuk látni a tizenhatoson belül, mint korábban. A kreativitás Luka Modricnak és az új szerzeménynek, az Intertől vásárolt, szintén horvát válogatott Mateo Kovacicnak köszönhetően garantáltnak tetszik. A Real is elköszönt egy korszakos egyéniségtől, nevezetesen Iker Casillastól; a kapus az elmúlt évek megpróbáltatásai után jobbnak látta, ha elfogadja a Porto ajánlatát.
A Barcelona és a Real Madrid számára továbbra is jelentős ellenfélnek ígérkezik az
Atletico Madrid, amely koncepciót váltott, és nem csupán hátra, hanem előre is figyel.
A „matracosok” olyan játékosokra számíthatnak a csatársorban, mint Jackson Martínez, Fernando Torres, Luciano Vietto, Antoine Griezmann, illetve Ángel Correa. A Valencia eladta középhátvédjét, Nicolas Otamendit a Manchester Citynek, a csapatot a belháború is gyengítheti, a Sevillát pedig a folyamatos építkezés: nyolc játékos érkezett, tizenhárom távozott.
A friss Szuperkupa-győztes Bilbao (a Barcelonát utasította maga mögé 5-1-es összesítéssel; az első fordulóban is éppen egymással játszik a két csapat) is beleszólhat a „földi halandók” csatájába, de a baszkok a két nagy bajszát is megráncigálhatják.
A világ egyik legerősebb bajnokságában
ismét szoríthatunk magyar játékosnak, ugyanis a Getafe szerződést kötött a Ferencváros, illetve a görög Olimpiakosz korábbi kapusával, Megyeri Balázzsal, aki Vicente Guaitával harcol majd meg az egyes számú kapusmezért.
S egy különlegesség: a bajnokság május 15-én fejeződik be a franciaországi Eb miatt, s ezért a szokásoktól eltérően december 30-án és 31-én is pályára lépnek a csapatok.