Az előjelek sorában a kevésbé kedvezők közé tartozott, hogy az elmúlt fél évben kétszer is magyar sikert hozó összecsapásokhoz képest a mostani mérkőzés alapvetően eltért a korábbiaktól. Annyiban mindenképpen, hogy a románok ezúttal számíthattak a „true and only", vagyis az „igaz és egyetlen" felirattal köszöntött világklasszis átlövőjükre, Cristina Neagura, a mieink viszont nélkülözni voltak kénytelenek az anyai örömök elé néző, s társainak a lelátón szorító Görbicz Anitát.
|
Szucsánszki és Tacalie. Góleső nélkül, de hatékonyan Czeglédi Zsolt / MTI |
Ehhez képest Neagut annak rendje és módja szerint sikerült „kivenni" a játékból, mi több, eleinte az összes kolléganőjét is, minek nyomán tátott szájjul bámultuk az eredményjelzőt, amelyen tíz perc múltán is egy nagy nullát láttunk Románia neve mellett. Igaz, a másik oldalon sem zuhogott a góleső, ám különösen Szucsánszki meg Tomori különleges hatékonysággal vetette magát a játékba, meglépni azonban csak a 23. percben sikerült (8:5).
|
Alig lehetett követni a fordulatokat Mirkó István / Népszabadság |
Fegyelmezetten és ötletesen kézilabdázott a magyar együttes, s még az első félidő hajrájában a pályára küldött, a csoportmeccsek után Klivinyi Kinga helyére becserélt tizennyolc éves ígéret, Tóth Gabriella is eleresztett egy hatalmas löketet, ami egyúttal azt is jelezte: most a spiritusz sem hiányzik a társaságból.
Ezzel együtt – noha a szünetbeli 10:8-as állás biztató volt – hátradőlésre, lábkeresztbetételre a legcsekélyebb ok sem mutatkozott, mert az ellenfél semmi áron nem szándékozott leszakadni.
|
Németh öröme a végén Czeglédi Zsolt / MTI |
Olyannyira nem hogy a 38. percben 13:13-ra módosult az állás, sőt, kisvártatva megfagyott az erekben a vér, mert a vetélytárs a mérkőzés folyamán először – (ki más?) Neagu hétméteresével – átvette a vezetést (13:14). A tetejébe nem sokkal később Triscsuk (egyben a magyar válogatott) először hibázott büntetőt a kontinensornán, de amikor azt hittük, itt a világvége, előbb éppen Triscsuk tette jóvá hibáját, majd Tomori is a hálóba bombázott (15:14), úgyhogy megint fészkelődhettünk a helyünkön.
Csakhogy Neagut már egyre kevésbé – vagy inkább semmennyire sem – sikerült tartani, s amíg a minden akciójukat a jobbkezes bombázóra kihegyező szomszédok újra meglódultak (15:17), a túlsó kapunál elfogyni látszott az ötlet a betonbiztosan védekező ellenféllel szemben. Csakhogy jött Tóth, és az ifjúság pimasz határozottságával egymás után két „dugót" is beragasztott Ungureanu kapujába. S a tinédzservirtus jó hatással volt a többiekre is: az 57. percben Bódi a jobb szélről visszavette a vezetést (20:19). Amit aztán már nem is adtak a ki a kezükből a lányok: a hajrá őrületéről legyen elég annyi, hogy az utolsó román lövést a dudaszó pillanatában hárította Kiss Éva...
A győzelemmel tovább él a remény. Folytatás hétfő este fél kilenctől Dánia ellen.
Középdöntő. I. csoport (Debrecen): Magyarország–Románia 20:19, Dánia–Lengyelország 28:19, Norvégia–Spanyolország 29:26. Az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Magyarország 4 (75:69), 3. Spanyolország 4 (82:77), 4. Dánia 3, 5. Románia 1, 6. Lengyelország 0.
A vasárnapi program. II. csoport (Zágráb): Németország–Montenegró (15.45), Svédország–Franciaország (18), Hollandia–Szlovákia (20.15).