Minden egyes Chelsea-mérkőzés előtt kivetítik az eredményjelző táblára, hogy a klub – a zéró tolerancia politikáját követve – nem tűri el a rasszizmus legcsekélyebb megnyilvánulását sem a tribünökön.
Nem volt ez másképp a múlt szombaton sem, amikor a menedzsment, a játékosok és a szurkolók egységfrontot alkotva fejezték ki felháborodásukat az előző keddi incidenssel szemben. Mint arról lapunk többször is beszámolt, a PSG elleni Bajnokok Ligája-meccsre Párizsba érkező Chelsea-drukkerek megakadályozták, hogy egy harminchárom éves, színes bőrű fiatalember beszálljon a metróba, és közben kifejezetten felvágtak azzal, hogy ők bizony fajgyűlölők.
A West Ham-szurkolók törzshelye |
Nincs az a jó érzésű ember, akit ne vágott volna mellbe a rasszizmus visszatérése a futballba. David Cameron kormányfő „nagyon aggasztónak” nevezte a párizsi botrányt, mint ahogyan a Futballszurkolók Szövetsége és az Angol Labdarúgó Szövetség is elítélte a történteket. Természetesen a Chelsea is többféle módon elhatárolódott az akciótól. A Burnley elleni mérkőzést kísérő magazinban az a John Terry írt vezércikket –A futball mindenkié és ezért szeretjük címmel –, akit a futballszövetség 2012-ben (a Chelsea szándéka ellenére) eltiltott a játéktól és pénzbüntetésre ítélt a Queens Park Rangers védőjéhez, Anton Ferdinandhoz intézett rasszista kirohanása miatt.