Kecsenovity Egon egy másik tanszék munkatársaival azon dolgozik, hogy egy lézeres technikával „növesszék az erdőt”. Hogy ez mire jó? Különféle szenzorok előállítására – például arra is, hogy a szén-monoxidot kiszűrjék és eltávolítsák a levegőből, megelőzve sok oktalan halált. A zentai tehetséggondozó gimnáziumban működik a Bolyai Filmműhely, példázva, hogy a természettudomány és a művészet mennyire közel áll egymáshoz.
A filmműhely egyik legsikeresebb alkotója Kecsenovity Egon: a Kicsi Klájd és a nagyvilág című animációs film első részét 2008-ban készítette barátjával, Zsolnai Ákossal. Rengeteg fesztiváldíjat nyert a „Kicsi Klájd” és folytatása,ma már a harmadik részen dolgoznak. Schuszter Tamás az első közgazdászhallgató, aki elnyerte a Sófi-ösztöndíj fődíját. Kutatásai – az európai devizapiacok „fertőzési” jellemzői – nemzetközi elismerést arattak. A téma különösen fontos a 2008-as globális pénzügyi válság óta.
A díjazott közgazdászhallgató ráadásul rendkívül pragmatikus szempontból vizsgálja a kérdést: az exportra termelő vállalkozások árfolyamkockázatainak csökkentésére dolgoz ki modelleket. A kérdésre – lehetne-e előre jelezni ilyen modellekkel például a Quaestor Brókerház bedőlését, amit egyes hírek szerint a svájci frank és az euró árfolyamának januári elválasztása pecsételt meg –azt felelte: ő nem a pénzpiaci spekulánsok, hanem a nemzetközi piacra lépő vállalatok szempontjából vizsgálja a kérdést.
Számára érdekesebb, hogy bizonyos periódusokban egy-egy régióban – például a balti térség, Európa dél-keleti periféria országai – a devizapárok árfolyamaiban jelentősebb együttmozgás figyelhető meg, vagyis egyik „megfertőzi” a másikat. Máskor az egyes valuták egymástól függetlenül viselkednek – e folyamatok előre jelezhetősége nagyon sokat jelenthetne a piaci szereplők számára.
Kálnay Zsófia éppen a Magyar Állami Operaház Japánban tett turnéjáról érkezett haza. Négy éve kezdett operát énekelni a Szegedi Nemzeti Színházban. Megnyerte a néhai híres tenorról, Simándy Józsefről elnevezett énekversenyt. Az utóbbi két évben, egyetemi hallgatóként, négy főszerepet énekelt a budapesti Operában. Márciusban a Fischer Ádám vezényelte Dán Királyi Kamarazenekarral szerepelt együtt Koppenhágában. Az Erkel Színházban Miklósa Erikával lép fel a West Side Storyban, amelyet Novák Péter rendez.
Különleges hanggal áldotta meg a sors Kálnay Zsófiát: koloratúr mezzoszoprán a hangszíne, ami egykor a kasztrált énekesek hangterjedelme volt. Az énekesi pálya mellett szeretne operát rendezni, zeneterápiával is foglalkozna. Tíz évig hegedült, de a hangszeres zenében annyira izgult, hogy nem tudta jól kifejezni magát. Az operaéneklésban a szó szoros értelmében megtalálta a saját hangját.