A kampány kézzelfoghatóbb következményekkel is jár. A drága ékszerek és órák eladásán kívül a szerencsejátékból származó bevételek is visszaestek. A kelet Las Vegasának is nevezett Makaón tavaly 20 százalékkal kevesebb profitot könyvelhettek el a tisztviselők hiánya miatt, akik nem akarták kompromittálni magukat és inkább távol maradtak a szerncsejátéktól.
Mindez azonban nem jelenti azt, hogy a kommunista párt megtisztította volna a sorait. „Nem hinném, hogy ez nagy változást hozna abban, hogy hány hivatalnok szegi meg a törvényt. Ez valójában nem arról szól, amit mondanak. Az emberek félreértik a kampányt Kínán kívü” - vélekedik az egyik kínai megfigyelő, akinek a nevét a BBC nem említi. Szerinte Hszi Csin-ping (Xi Jinping ) elnök nem törvénytisztelő tisztviselőket próbál kinevelni, hanem engedelmes hivatalnokok seregét akarja létrehozni, akik végrehajtják a rendelkezéseit. Még a korrupciót vizsgáló hivatalnak is megvannak a belső ellenőrei.
Minden gazember hivatalnokot, aki a saját személyes kis birodalmát építgeti a kenő -és csúszópénzek hálózatával, eltávolítanak és helyettesítenek egy olyannal, aki hűséges, az elnök köreiből való.
A korrupció egy bizonyos fokát tolerálják, amíg az elsődleges szempont, a párt egysége sértetlen marad. A kommunista káderek a saját élvezeteikre továbbra is költenek pénzt. Sok minden zárt ajtók mögött zajlik csak. A luxusfehérneműk piaca szárnyal. A titkos éttermekre úgy tekintenek, mint szükséges rosszra. A kívülről csak szegényes teaháznak tűnő helyeken a felsőbb emeleteken hatalmas fogadásokat adnak.
Pekingben a plázák drága üzletei kívülről látszólag néptelenek, azonban a parkolószintről, amely tömve van luxusautókkal, minden egyes bolthoz külön liftek visznek.