Kurd zászlót lengető nő, aki hol AK47-essel hadonászik egy tank tetején, hol férfiak élén masírozik fedetlen fővel, vörös rúzzsal, arany tűsarkúban. Ő Helly Luv, a kurd popsztár, aki nyíltan szembeszállt az Iszlám Állammal.
„Felvétel!” – kiáltja valaki, mire a hadsereg masírozni kezd. Élén egy tűzvörös hajú, filigrán nő (!), csuklóján töltényhüvelyekből készített karkötő, a háttérben fegyverropogás. Moszul határában járunk, mintegy három kilométerre a frontvonaltól, ahol a kurd milíciák az Iszlám Állam (IS) ellen harcolnak. Nyilvánvalóan nincs őrültebb ötlet, mint az IS orra előtt forgatni a terrorszervezet ellen írott dalunk klipjét, ám Helly Luv éppen ezt teszi. Tudja, mit vállalt: a dal megjelenése óta záporoznak rá a halálos fenyegetések. A klip pedig csak olaj a tűzre.
Helan Abdulla 1988-ban született Iránban, ám családjával kénytelen volt Törökországba menekülni, ahol kilenc hónapig élt – inkább vegetált – menekülttáborban. Hosszú koldulás után végül Finnországban kötött ki, modell- és táncoskarriert épített, aztán Helly Luv (Luv, azaz Love, mint szeretet) művésznéven énekesnői babérokra tört. A múlt évben megjelent Risk It All (Tégy kockára mindent) című dala reprezentálja, mit vett a fejébe: a popzenén át buzdítja az embereket az Iszlám Állam legyőzésére.
Hiába hasonlítják Shakirához, Rihannához meg Beyoncéhoz: Helly Luv ruháján – biztonságosabb országokban született kolléganőivel ellentétben – nemcsak dizájnelem a géppisztolytár, zenéjében pedig géppuskahang helyettesíti a pergődobot. A Revolution futótűzként terjed az interneten, ám Helly nem elégszik meg a szavakkal. Alapítványt hozott létre, hogy a sanyargó kurdokon segítsen. Személyesen vett részt a világ második legborzalmasabbjának titulált Gelkand állatkert bezárásában és az állatok méltóbb körülmények közé helyezésében. Alkalomadtán adományokkal megrakodva látogatja meg a pesmergákat, az iraki kurd fegyveres erőket. Helly Luv tehát a tökéletes célpont.