A pocakos, kopaszodó művész a későbbiekben sem hagyta magára hallgatóságát, szinte mindegyik zenei etap előtt vagy után elmesélte egy-egy filmzene születéstörténetét: hogyan került kapcsolatba a Scott testvérekkel, mivel kereste meg őt Christoper Nolan, miért alakult úgy, hogy a Batman zenéjén együtt dolgozott James Newton Howarddal.
Az est folyamán Zimmer maga zongorán, szintetizátoron és gitáron működött közre szimfonikus zenekarának játékában. A zenekar egyébként nagy baráti kör érzetét keltette, a zenészeket egy-egy ölelés, vicc vagy puszi kíséretében Zimmer időről időre bemutatta a közönségnek.
|
Marjai János / MTI |
A koncertről nem hiányozhattak az olyan klasszikus Zimmer-munkák, mint a Tiszta románc huncut főtémája, Az utolsó esély és Az őrület határán sötétebb, baljóslatú melódiái, vagy az Esőember egyszerűsége miatt zseniális zenéje. De a képregény-adaptációk is megkapták a maguk negyedóráját, az Acélember, a Csodálatos Pókember 2 vagy a Nolan-féle Batman-trilógia hangvilágát heavy metal zenekarok is irigylik. Nem volt kérdés az sem, hogy az Oscar-nyertes Oroszlánkirály – melyben az eredeti verziót éneklő Lebo M. is színpadra lépett – mellett játszani fogják A Karib-tenger kalózai, az Angyalok és démonok, A Da Vinci-kód és a Gladiátor főtémáit is. Kellemes meglepetés volt viszont, hogy a zenekar a relatíve friss munkának számító Csillagok között csodaszép, kozmikus-gótikus zenéjét is előadta kóruskísérettel.
Több mint két és fél óra elteltével Zimmer búcsút vett, de hiába gördült le a függöny a kórus és a zenekar előtt, kellett, hogy legyen ráadás. Hiszen az igazi nagy sláger, Zimmer Kilencedik szimfóniája még nem szólalt meg. Öt perc vastaps a sötétben megtette a hatását, a zenész visszatért az utolsó, minden addigit felülmúló Eredet-etapra, amely egyértelműen az ő igazán nagy pillanata. Először a Dream Is Collapsing szólalt meg, ami megalapozta a hangulatot a tökéletes fináléhoz, az In Time-hoz. Zimmer egy szál zongorán kezdett bele Búcsú szimfóniájába, amelyhez lassan, fokozatosan csatlakozott az egész zenekar. A tízezres tömeg elnémult, egy lélegzetvételt nem lehetett hallani. A jelen lévők feszült figyelemmel, előredőlve hallgatták Hans Zimmert és zenekarát: tökéletesebb Requiemje nem is lehetett volna az estének.
Egy német Angliából
Hans Zimmer 1957-ben született Frankfurtban, majd tinédzserként Angliába költözött. Zenei pályafutását zongorán és szintetizátoron kezdte a hetvenes években, a filmiparban a nyolcvanas évek közepétől dolgozik. Hollywoodban az Esőember zenéjével debütált. Azóta az egyik legjelentősebb és legproduktívabb filmzeneszerzővé vált, több mint 170 filmhez komponált zenét. Az Oroszlánkirályért Oscar-díjat nyert, és további nyolc alkalommal volt jelölve, legutóbb tavaly a Csillagok közöttért.