Nem tudtuk meg, hogy mi indokolja ilyen körülmények között a Jaczkovics iroda foglalkoztatását. (Fontos tudni, hogy az ügyvédi irodák megbízásához nem szükséges közbeszerzési pályázatot kiírni, ilyesmi ebben az esetben sem történt.)
Jaczkovics László, az iroda névadója világosan köthető a Fideszhez.
A Bokros-csomag idején átmenetileg bevezetett felsőoktatási tandíj elleni tiltakozás egyik vezérfigurájaként tűnt fel a politikában a hallgatói mozgalom akkori első embere, Szabó László oldalán alelnökként. Az első Orbán-kormány idején tanácsadóként dolgozott az Oktatási Minisztériumban, a 2002 és 2010 közti időszakban pedig az ellenzékben lévő Fidesz delegáltja volt az MTV Közalapítvány Kuratóriumának ellenőrző testületében, egy ideig vezette is ezt a grémiumot.
Az első Fidesz-ciklus oktatási minisztere, Pokorni Zoltán hegyvidéki polgármesteri hivatalának elnyerése után szinte azonnal foglalkoztatni kezdte régi ismerősét a XII. kerületben
– a Magyar Narancs tavalyelőtti cikkei szerint feltűnően sok pénzért és néhány esetben furcsának tűnő feladatokkal.
Az írások rámutatnak arra is, hogy Szabó László és Jaczkovics útjai a hökös idők után is többször keresztezték egymást, és feltűnő, hogy több olyan helyen, ahol Szabó vagy a felesége, Papp Csilla (a Színművészeti Egyetem sikertelen kancellárjelöltje) megfordult, Jaczkovicséknak is termett valamikor megbízás. Ilyen hely az MTVA, amelynek Szabó rövid ideig tanácsadója, illetve Zugló önkormányzata, amelynek Papp Csilla a Papcsák-korszak jó részében a jegyzője volt.
|
A Bánk bán próbája 2011-ben. Reviczky Zsolt / Népszabadság |
Az irodát az utóbbi években számos további munkával is megtalálta a közszféra, egy időben például úgy kellett képviselniük a Szerencsejáték Zrt.-t a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium előtt, hogy annak miniszteri kabinetjét szintén ők látták el jogi szakértelmet igénylő ügyekben tanácsokkal. A minisztérium korabeli álláspontja szerint ez azonban nem okozott semmi problémát, mivel „a Szerencsejáték Zrt. speciális tevékenysége kizárja a kettősséget”.