Jó ideje működnek már egyes egyetemeken-főiskolákon kreatívírás-kurzusok, amelyek keretében rendszerint rangos és rutinos tanárok vezetik be a diákokat az írás rejtelmeibe, és az állami rendszeren teljesen kívülálló íróakadémiák is nagy népszerűségnek örvendenek a kezdő szerzők körében.
Írót nem lehet képezni, ez az általános vélemény, pedig hát ahogy igazi szobrász, igazi festőművész vagy nagy színész, úgy író is csak a legjobbakból lesz, bármi legyen is a diplomára írva. És mostanában a hivatalos és az intézményi kereteken kívül eső írószemináriumok is népszerűek. Az utóbbiak általában nem szemeszterekben, csak hetekben mérhetők, mégis nagy lökést adhatnak azoknak, akik írók szeretnének lenni.
Az egyik ilyen nyári kurzus a Szekszárdi Magasiskola, amely írói alkotótáborként és mesterkurzusként határozza meg magát, és amely harmadik alkalommal hirdeti meg nyári írótáborát az idén. A tábort a PAD Egyesület, a Mészöly Miklós Egyesület szervezi, s ahogy egy minapi sajtótájékoztatón a magasiskolások elmondták: e rövid idő alatt is erős bázist építettek szerzőkből és résztvevőkből egyaránt, máris sokan visszajárnak, a világ minden kincséért sem hagynák ki az idén június 6-án kezdődő, szekszárdi hetet.
Igazi táborról van szó, amennyiben a résztvevők a közös műhelymunka előtt és után is együtt vannak, a környék nevezetességeivel, nem mellékesen: a szekszárdi borvidék meghatározó pincéivel ismerkednek, felolvasóesteken vesznek részt, előadásokat hallgatnak. A műhelyek során pedig a mesterek, ezúttal mások mellett Tóth Krisztina, Győrffy Ákos, Péterfy Gergely, Szilasi László, Horváth Kristóf Színész Bob és Szkárosi Endre, illetve Baranyai László foglalkoznak a résztvevőkkel a Mészöly Miklós Emlékházban, amelyet a Wosinsky Mór Megyei Múzeum tart fenn. Szkárosi az oldott légkörben, igazi mester és tanítvány viszonyok kialakulásában és a mészölyi hagyomány, szellem jelenvalóságában látja a Magasiskola legfőbb vonzerejét.