A legnépszerűbb magyar könnyűzenészek legtöbbjének viszont nem volt szerencséje Tokióban. Nem nyert az égvilágon semmit az említett Omega, ahogy 1972-ben Kovács Kati, 1973-ban Koncz Zsuzsa, 1979-ben Szűcs Judit, 1984-ben Katona Klári sem. A lúzerek közül még a Locomotív GT járt a legjobban, amely úgyszintén igen csekély sikerrel szerepelt, a Yamaha azonban valamilyen külön elismerés gyanánt egy-egy saját gyártású robogót ajándékozott a tagoknak, plusz Adamis Anna dalszövegírónak. Egykorú beszámolók szerint Barta Tamás gitáros azonnal eladta a magáét a Komárokhoz, Rigákhoz és Verhovinákhoz idomított magyar kismotoros közösség egyik szerencsés tagjának, nagyjából egy aranyozott óbirodalmi múmialábszár árán.
A húsz hosszú év alatt egyetlen hazai zenekar nyert a versenyen: a sorozatunkban többször is megidézett dr. Erdős Péter népi demokratikus lemezgyári despota által megálmodott és kiépített Neoton együttes aktuális mutációja, az Ádám és Éva nevű formáció, amely a később slágerré lett Holnap hajnalig (Time Goes By) című dallal állt ki a világ százvalahány országának sokmilliós közönségét szórakoztatni 1983-ban.
Mint Zoltán János rockzenei szakírótól tudjuk, Vincze Viktória 1969-ben hippi szabású énekes-gitároslányként kezdett különféle virágdalokat játszani az arra fogékonyaknak. 1970 táján a Horváth Károly Charlie-val futott Olympia zenekarban fokozta az atmoszférát, később a Hacki Tamással zajos sikereket arató Ex Antiquis együttesben mellékszerepelt.
Az 1972-es Táncdalfesztiválon egy direkt reá oktrojált dallal, a megejtő című Mosolyodat el kéne ültetni című szerzeménnyel indult, a látványosat bukó műsorszámot állítólag a már említett Erdős Péter forszírozta, aki tartós csendet, havat, meg halált rajzolt fel Viktória elé életpályamodellként arra az esetre, ha visszautasítaná az opciót. 1981-ben testvérével, Vincze Tamással megalakította a Viki és a Flört együttest, ez volt az első magyar popzenekar, amelynek összeállításakor az előnyös külső is szempont volt, csupa szép embert válogattak be, de mondjuk, hogy legalábbis ez volt az ambíció.
1987-ben ismét Tokióban kötött ki, ezúttal a gálán, ott énekelte el először a világslágerré vált Rock and Roll Ride című számot. Vincze Viktória számos további külföldi sikert learatva a 90-es évek közepén vonult vissza. Emlékét a lemezek és felvételek mellett a Füles rejtvényújság archív példányai is kitartóan őrzik: kilencszer szerepelt a címlapon gusztusosan hiányos öltözékben, de ami még ennél is sokkal fontosabb: ő volt az első pop lady, akinek a fotója felkerült a megkerülhetetlen úttörőperiodika, a Pajtás újság borítójára.