Meg lehet-e bízni valakiben, akit a rendőrök meztelenül szednek össze a Central Parkban, úgy, hogy hímtagját és nyakát szexuális játékból kifolyólag egy madzag köti össze, és tudatmódosító szer hatása alatt áll? Tudhatja egy ilyen alak, mi folyik a világban? El tudja magyarázni, mitől zuhan vagy indul a csillagos ég felé a tőzsde, hogyan keressük és hogyan költjük a pénzünket? Ne siessük el a választ, nézzünk előbb bele Richard Quest este tízkor kezdődő műsorába a CNN-en!
A Liverpoolban született, a leedsi, majd az amerikai Nashville-ben, a Vanderbilt Egyetemen jogot, illetve rádió zást tanult Questnek mázlija van, mert a neve eleve keresést, kutatást, expedíciót jelent.
A folyton kíváncsiskodó, izgága, világutazó műsorvezető esetében szinte úgy tűnik, mintha tudatosan választott volna magának művésznevet. Egyórás gazdasági műsorának címe is szójáték: „Quest Means Business”, vagyis Quest komolyan gondolja, illetve, ha úgy akarjuk, Quest üzletet hoz. Az 52 éves brit régóta a kábelcsatorna sztárja, 1998-ban a BBC üzleti tudósítójaként érkezett New Yorkba, s három évvel később szerződött át az amerikaiakhoz a Business International című műsor kedvéért.
Azokból az évekből emlékezetes harsány, szinte kiabáló beszédmódja, bizarr, mindenben a furcsát, a humort kereső stílusa. Úgy beszélt bonyolult gazdasági és politikai kérdésekről, mintha tizenkét éves gyerekzseni lenne: rácsodálkozott a világra, de mindent rögtön felfogott és el is tudott magyarázni, legyen szó az euró bevezetéséről vagy a Concorde utolsó repüléséről.