A Kim Dzsong Unról szóló vígjáték története a maga tökéletlen teljességében ugyan egyedülálló, az észak-koreai diktátorról szóló film esete azonban számos kultúrtörténeti párhuzamot kínál.
Először visszavonták Seth Rogen filmjét, Az interjút, majd végül a Sony Pictures mégis a bemutatása mellett döntött. Az interjút, amelyben két amerikai újságíró megbízást kap a CIA-tól, hogy öljék meg az észak-koreai vezetőt, Kim Dzsong Unt. A diktátor nevetségessé válik a filmben, ezért úgy tudni, a céget észak-koreai hackerek támadták meg, több film mellett kiszivárogtak a stúdió munkatársainak adatai és a Natalie Portman színésznőt rossz színben feltüntető belső levelezés is. Végül még Barack Obama, az Egyesült Államok elnöke is véleményt nyilvánított, helytelenítette, hogy a gyártó cég meghátrált, és előbb korlátozott terjesztéssel, de bemutatták bizonyos amerikai mozikban a filmet, majd a Sony Pictures feltette a YouTube-ra is. Az ünnepek alatt az egyik legkeresettebb film lett, jót tett a nézettségnek és a cég bevételeinek az így kapott reklám.
Végül mégis láthatja a közönség a filmet, amely parodizálja Észak-Korea félelmetes vezérét Forrás: Az interjú / Sony Pictures |
A két leghíresebb eset, amely valamelyest hasonlít Az interjú történetéhez, Chaplin A diktátora és Leslie Howard Modern Pimpernelje. Chaplinnek végül a haja szála sem görbült a Hitlert kíméletlen szellemességgel kigúnyoló filmje miatt (de Németországban nem játszották, bár állítólag maga a Vezér többször is lejátszatta magának). Nem úszta meg viszont Leslie Howard, aki az általa rendezett Modern Pimpernel című filmben a nácikat az orruknál fogva vezető régészprofesszort alakított. A német légierő lelőtte a repülőgépet, amelyen többek között ő is utazott.