M. Tóth Géza, az egyetem rektora az SZFE honlapján is közzétett levélben Orbán Viktorhoz fordul, és választ vár arra, vajon a miniszterelnöki megbízott véleménye „tekinthető-e a miniszterelnök hivatalos állásfoglalásának”.
Kerényi számos állami tisztséget visel. 2012 decemberében, a Nemzeti Színház legutóbbi igazgatóválasztásakor tagja volt az úgynevezett szakmai bizottságnak. Végignézte az Alföldi Róbert vezette Nemzeti repertoárjának nagy részét, majd a szakmai bizottság ülése előtt gratulált a leléptetett igazgatónak a színházához.
2013. május 21-én a Belvárosi Polgári Szalonban Vidnyánszky Attila (akkor még leendő igazgató) oldalán elmondta: „Vidnyánszky úr meg fogja tenni, amit megkövetel tőle a haza.” Nemzeti Színháza ugyanolyan sikeres lesz, mint Alföldié, „csak nem a buzikról fog szólni, hanem a szerelemről, meg a barátságról, meg a hűségről”. Ugyanitt kifejtette, hogy „feltett szándéka” a Színház- és Filmművészeti Egyetem megreformálása. „Én arra gondoltam, ha alkirály lennék, úgy elvenném ennek az egyetemnek a pénzét, mint a nyavalya, és áttelepíteném egy színházhoz. Aztán csináljanak, amit akarnak.”
Lendvai Ildikó, az MSZP parlamenti képviselője írásbeli kérdést intézett a miniszterelnökhöz: az elhangzottak fényében alkalmasnak tartja-e Kerényi Imrét miniszterelnöki megbízottnak.
2013. szeptember 30-án Kerényi már arról beszélt, hogy ha ő lenne Tarlós István, adna Alföldinek egy színházat.
Kerényi Imre ezenkívül számos látványos akciót vezényelt le: a díszkiadású alaptörvénytől az alaptörvény asztalán át a Nemzeti Könyvtár első sorozatáig. A különböző projektek vagy kudarcba fúltak – mint az alaptörvény asztala vagy a kevesek által igényelt bőrkötésű alkotmány –, vagy szerzői jogi botránysorozat kísérte őket, mint a Nemzeti Könyvtár esetében.
Néhány évvel ezelőttig a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára volt, számos színészosztály vezetése kötődik hozzá. Igaz, számos botrány is ezen a terepen: több osztályával csak egy-két évig dolgozott, majd „közös megegyezéssel” magukra hagyta a hallgatókat; előfordult, hogy osztályának egy tagja másik osztályba kérte át magát.
Legújabb projektje a Magyar Krónika című havilap megalapítása és elindítása. A választások előtt beharangozott, és közvetlenül a választások után elindítani tervezett orgánum alapító lapindítóján a Demokrata székházában Orbán Viktor is részt vett, „leginkább azért, mert Kerényi hívta”. Kijelentette, hogy állami pénz – a lapalapító terveivel ellentétben – nem lesz a folyóiratban. A tervezett stábból sokan lemondták a részvételt. Kerényi azt szerette volna, ha a lapot a Polgári Magyarország Alapítvány adja ki, de végül nem így alakult, ők csak beletesznek 30 millió forintot a legutóbbi hírek szerint az elkövetkező napokban megjelentetni tervezett folyóiratba. Ennek címlapját az ATV-ben tegnap este be is mutatta Kerényi, a szerkesztőbizottság elnöke. A koronázási palástos borító mögött a lapban Balog erőforrásminiszter közöl színikritikát, a jobboldali lapok főszerkesztőinek fórumára azonban még várni kell, egy következő számig.