Utópista ábrándozóknak nevezi a képviselőket, őrmesternek Martin Schulz EP-elnököt, lengyel kollégáit ravasz tárgyalóknak, akiket csak a pénz és a kevés munkával járó tisztség érdekel. A holland Derk Jan Eppink – aki 2009 és 2014 között az Európai Parlament tagja volt – könyvben tálal ki.
„WIB 4 M113. A térképen nehéz megtalálni a Willy Brandt épület negyedik emeletén fekvő 113-as szobát. De amikor némi bolyongás után végre rábukkanok, megdöbbenek: a névtáblán Jean-Marie Le Pen nevét olvasom... Nagyon remélem, hogy az irodámat nem kell megosztanom a francia Nemzeti Front volt vezetőjével, akit a lányával, Marine-nal együtt beválasztottak az Európai Parlamentbe! Hogy az ördögbe magyaráznám meg ezt a választóimnak? Ráadásul a hír váratlan ajándék lenne az ellenfeleimnek, akik egyből lefasisztáznának, ami egyet jelent a politikai halálos ítéletemmel, már az első munkanapon.”
Az újdonsült EP-képviselő, Derk Jan Eppink – ahogy könyvében leírja – némi kérdezősködés után megnyugodott: a francia szélsőjobboldali politikust, aki az előző ciklusban a WIB 4 M113-as irodát használta, már elköltöztették az épület távolabbi sarkába. A folyosón frakciótársainak, a brit toryk által alapított Európai Konzervatívok és Reformerek csoport tagjainak a dolgozószobái sorakoztak.
Eppink számára az Európai Unió nem számított új terepnek, még ha elsőre nehezen találta is meg a parlamenti irodáját. Volt már gyakornok az Európai Bizottságban, dolgozott két biztos kabinetjében, asszisztensként az Európai Parlamentben, és –mivel eredeti foglalkozása újságíró – két napilap brüsszeli tudósítójaként. Ő az első holland, akit belgiumi pártlistán (a politikai süllyesztőben azóta eltűnt flamand populista párt, a Dedecker Lista színeiben) választottak be az uniós törvényhozó testületbe.