Meglepte a Nagy-Britanniában élő magyarokat a népszavazás eredménye. Kiábrándult, és csalódott – mondja lapunknak Márta Balázs, aki egy oxfordi kávézóban dolgozik. – A britek úgy döntöttek, hogy önállóan folytatják az útjukat. Meglátjuk, ki fog majd az egészségügyben, az utakon, a vendéglátásban és egyéb munkakörökben dolgozni – jegyzi meg a húszas évei végén járó fiatalember.
A Bristolban élő Kovács Zoltánt szintén megdöbbentette az eredmény, s elmondása szerint a kollégáit is. – A bankban eléggé rossz a hangulat. Itt nagyon nemzetközi a csapat. Van, aki magára vette az eredményt, és emiatt nem nagyon akar dolgozni. Gondolom, az sem tetszik nekik, hogy a részvények nagyot zuhantak, és a font is gyengült – meséli lapunknak a férfi, aki közel tíz éve él Angliában. Éppen ezért nem tart attól, hogy hazaküldik, de aggódik a bizonytalanság miatt: – A gazdaságnak biztosan nem tesz jót. Senki sem tudja, hogy mik lesznek a rövid és hosszú távú hatások – mondja.
Aberdeeni magyarok szurkolnak az Európa-bajnokság egyik meccsealatt |
Gát Anna Londonban élő forgatókönyv- és drámaíró szintén csalódott. Nem akar olyan országban élni (már foglalkozik is a továbbköltözéssel), amely hasonlóan Magyarországhoz nem osztja a konszenzusos demokráciába vetett hitét. Haragszik a távozni akarók táborára, amiért olyan helyzetbe hozták Nagy-Britanniát, amelyben szétesik (mert Skócia függetlenné válhat), s összeomlik a gazdasága. Úgy kell majd alkalmazkodnia új szabályokhoz, hogy azok kialakításában nem vehet majd részt.