A brit kormány vagy szerencsés, vagy tökéletesen időzítenek a kommunikációs szakemberei. Múlt hét végén mutatták be ugyanis a szigetországban az új James Bond-filmet, amelyben őfelsége legsármosabb titkos ügynöke ismét megmenti a világot.
A 007-es jegyeladási rekordot döntött a nyitó hétvégéjén, Theresa May belügyminiszter pedig néhány nappal később, a kémeknek kedvező hangulatban hozta nyilvánosságra azt a közel háromszáz oldalas törvénytervezetet, amely szentesítené a brit hírszerzők eddigi tevékenységét, sőt ki is bővítené a jogaikat. A javaslat azt szabályozná, hogy a titkosszolgálatok és a rendőrség mikor és kinek az internetes tevékenységét figyelheti meg. Ma már a bűnözők és a terroristák sem telefonon egyeztetnek egymással, hanem e-mailen vagy mobiltelefonos üzenetekben. Így ezek megfigyelésére is szükség van ahhoz, hogy meg tudják védeni a polgárokat a terroristáktól, vagy hogy elkapják az interneten garázdálkodó pedofilokat, szól a brit kormány érvelése. Különleges esetben telefonokat és számítógépeket is feltörhetnek.
May szerint ez a törvény végre átláthatóvá és felügyelhetővé teszi azt, ami eddig is folyt egy homályos, teljesen alkalmatlan, tizenöt éves törvény alapján. A kormány állítja, hogy még pluszbiztosítékokat is építenek a rendszerbe, hogy kevesebb legyen a visszaélés. A hatás érdekében a belügyminiszter még azt is bevallotta, hogy már 2001 óta figyelik a titkosszolgálatok a britek kommunikációját. Büszkén jelentette ezt be, miközben a nyugati jogvédők szerint amit beismert, az a legrosszabb, amit egy állam tehet. Erről még az Edward Snowden által kiszivárogtatott dokumentumokból sem tudtunk.