Weiner az egészért az internet szabados világát és az azonnali üzenetküldés csábítását hibáztatta. Idővel felesége és a választók is megbocsátottak neki, így 2013-ban már indult a polgármesteri címért New Yorkban. Májusra ő lett a legfőbb demokrata esélyes, de két hónappal később lelepleződött, hogy ígérete ellenére nem hagyott fel régi szokásával és internetes viszonyt folytat egy lánnyal.
A legutóbbi botrány napokkal ezelőtt robbant, amikor Weiner egyik nőismerőse, aki a férfi pechére Donald Trump támogatója, szexuális témájú képeket és lementett beszélgetéseket küldött a New York Post szerkesztőségébe. Az egyik fotón a félmeztelen Weiner mellett ráadásul látható négyéves fia is.
A Clintonnal éppen kampánykörúton lévő Huma Abedin ezután közleményben tudatta, hogy elválik a férjétől.
Anthony Weiner botrányai rendhagyóak abból a szempontból, hogy a házasságtörés a virtuális térben maradt. Az ilyen csevegéseket angolul sextingnek nevezik, és az ügyből ihletet nyerő Anderson és Boteach szerint a pornográfia kategóriájába tartoznak abban az értelemben, hogy a nemi vágy felkeltését célozzák.
„Mi, egy rabbi és egykori playmate többször is felhívtuk már a figyelmet arra, hogy milyen romboló hatással van a pornó egy férfi lelkére, és arra, ahogy férjként és apaként funkcionál a házasságában” – írják, hozzátéve, hogy a pornófüggőség nagyon komoly veszélyt jelent a társadalomra.
A furcsa páros úgy véli, hogy a pornó a veszteseké, akik túl lusták ahhoz, hogy az egészséges szexualitás gyümölcseit megszerezzék, ráadásul ilyen otthoni közegben a gyerekek már csecsemőként fogékonnyá válnak a személytelen szexre.
|
Anderson mostanában aktivistaként tevékenykedik Tobias Schwarz / Reuters |
Az írás kritikusai szerint azonban a szerzők csúsztatnak, és szándékosan nem idéznek több kutatási adatot, például a szexuális zaklatások számának csökkenése és a könnyen elérhető pornó közti összefüggésről, mert az az ügyüket hátráltatná. Arra sincs tudományos bizonyíték, hogy a pornónézés addiktív tevékenység, a publicisztika is csak egy önbevallásos felmérésre hivatkozik, mely szerint a pornófogyasztók 9 százaléka érzi úgy, hogy függővé vált. A New York Magazin publicistája, Jesse Singal Andersonék stílusát utánozva azt írja: Annak megértésére kell tanítanunk magunkat és a gyerekeinket, hogy a hisztérikus morális pánik a veszteseké.