Egyelőre tárgysorozatba vételre vár a KDNP magáncsődről szóló javaslata. Az elképzelést a Magyar Bankszövetség mellett olyan civil szervezetek is támogatják, mint a Habitat for Humanity, ám utóbbi komoly kritikával is illeti az Országgyűlés elé került elképzelést.
A kiindulásban nincs vita: a szabályozott keretek között segített adósságrendezés minden érintett számára előnyös lehet, hiszen a hitelezők visszakapnak valamennyit a jó eséllyel más módon behajthatatlan követeléseikből, az adós pedig komoly kompromisszumok árán ugyan, de végső soron megszabadul a rá nehezedő adósságtól. A részletek azonban erősen befolyásolják a történet végkimenetét.
A javaslat szerint azok a fizetni már nem képes magánszemélyek jelentkezhetnek az adósságrendezési eljárásra, akiknek a tartozása kettőmillió és 60 millió forint között van, és nem haladja meg teljes vagyonuk dupláját.
Az eljárás során, amely alapesetben öt évig tarthat, a családi vagyonkezelő lényegében egy ötéves költségvetést készít, amely ideális esetben azzal zárul, hogy az adós „elsétálhat”, nem kell kifizetnie a teljes tartozást. A hitelezők, főleg bankok, de akár közüzemi szolgáltatók is megelégednek annyival, amennyit a vagyonkezelő ki tud alkudni – például a tartozás felével. A pénzügyi rendezés elég kemény, a vagyonkezelő ugyanis a házikasszát is ellenőrzi, s adott összeget biztosít minden hónapban a megélhetési kiadásokra. Ha másképp nem megy, a adósnak el kell adnia a jelzálogjoggal terhelt lakását, házát, majd vagy kisebb lakásba költözik, vagy más módon oldja meg a lakhatást.