Gyanúsan túlárazott játszótérépítés borzolja a kedélyeket Szegeden. A helyi Fidesszel szoros kapcsolatot ápoló Titan Project's House szabálytalanságai miatt az uniós támogatások visszafizetését elrendelték, de a cég egy ukrán tulajdonoson keresztül felszívódott.
Flamingo – ezen a néven adták át 2013 nyarán a Szegedi Vadaspark új, interaktív tájékoztató rendszerét és a hozzá tartozó játszóterét. A helyi Fidesz akkori közlései szerint „Európában egyedülálló” projektről az avatása óta eltelt két évben az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF), illetve a NAV bűnügyi igazgatósága egyaránt dossziét nyitott. A vizsgálatok a 265 millió forintos beruházás páratlanságát még nem igazolták, de az már biztos, hogy az ügyben a parlament előtt tavaly nyáron megszólaló Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter valami nagy disznóság mellett állt ki. Legalábbis ez derül ki a 444.hu írásából.
Mert hát önmagában is kínos, ha egy város játszóterén lopnak. Még kínosabb, ha már a játszótér építését is körüllengi a "tisztességtelenség diszkrét bűze". Ami Szegeden már olyan erős, hogy a Nemzetgazdasági Minisztériumban (NGM) is megérezték. Erre utal, hogy Szabó Sándor MSZP-s országgyűlési képviselő parlamenti kérdésére válaszolva a szaktárca az elmúlt héten elismerte: a Szegedi Vadasparkban "valóban volt olyan projektzáró helyszíni szemle 2013 novemberben, ami mindent rendben talált". Amit azzal indokoltak, hogy "a pályázatban bemutatott tartalom megvalósult", vagyis darabra minden megvolt. Az pedig alighanem már más kérdés, hogy a szabálytalanságok csak a csalás gyanújának bejelentése miatt indult eljárásban derültek ki.
Amit különösen érdekessé tesz, hogy Szegeden nem "aprópénzben" játszottak. A Szegedi Vadaspark különleges tájékoztató rendszerét és játszóterét eredetileg 265 millió forintra árazták be. Amiből 185 millió forintot az Európai Unióval fizettettek ki. A 80 millió forintra rúgó önrészt a projekt megvalósításával megbízott Titan Project's House teremtette elő. Amihez egyes vélemények szerint a cégnek igazi pénzügyi bravúrra lehetett szüksége, miután a projektet megelőző három évben teljes árbevétele 7,3 millió forint volt, a nyeresége pedig 2010 és 2012 között összes 518 ezer forintot tett ki.