Szabó Bálint a közgyűlés kezdetére időzítette fellépését: a petícióban azt kérte, hogy a közgyűlés alakítson vizsgálóbizottságot. Az általa képviselt vállalkozók ugyanis olyan uniós beruházásokon dolgoztak, amelyek a városban, vagy a város környékén valósultak meg, és e munkák ellenértékét nem kapták meg. Ha Botka László a kampányban beleszámolta az általa Szegedre hozott fejlesztések összegébe e beruházások összegét, akkor vállalja a felelősséget a város által favorizált cégcsoport által okozott károkért is – követelte Szabó Bálint. Név szerint is megnevezett több MSZP-s politikust, akiknek köze lehet az eltűnt pénzhez.
|
Végül sikerült átadni a petíciót – ha nem is közvetlenül a polgármesternek Veres Viktor / Népszabadság |
Mivel a titkárság előtt a biztonsági őrök feltartóztatták, Vécsey Ágnesnek, a városháza szóvivőjének adta át a papírt.
A szóvivő is előre készült: már Szabó nyilatkozata alatt kiosztotta az újságíróknak a polgármesteri kabinet válaszát.
Ebben Szabó megnyilvánulásait botránykeltőnek, alaptalannak és hazugnak nevezik. Azt írják, a 30 milliárdos tömegközlekedési nagyprojekt munkáinak odaítéléséről az uniós szervek képviselőiből is álló bírálóbizottság döntött, nem a városvezetés. Ezen kívül nem volt más szerződés az önkormányzat és a Szeviép, mint önálló cég között. Szabó korábban jelezte: a szegedi fürdő építéséről szóló szerződést nem az önkormányzattal, hanem annak cégével írta alá a Szeviép. Más esetben pedig nem önállóan, hanem konzorcium tagjaként kapott feladatot a becsődölt cég.
|
Fotó: Veres Viktor / Népszabadság |
Szabó Bálint korábban a Demokratikus Koalíció szegedi szóvivője volt, de az őszödi beszéd kapcsán a Heti Válasznak adott interjúja után, amelyben „Katalint, Ferencet és Imrét" vádolta a beszéd kiszivárogtatásával, kilépett a DK-ból. A polgármesteri kabinet közleménye a Fidesz-Jobbik támadásának nevezi Szabó ténykedését, és megemlíti, hogy a vádlottak közül P. Lászlónak a korábbi fideszes alpolgármesterrel volt közös cége, B. Sándor pedig a Közgép vezetőjének, Simicska Lajosnak lett a tanácsadója a Szeviép csődje után.
Szabó Bálint a sajtótájékoztatón elmondta: P. László nem menekült el a városból, hanem 8 órán át beszélgetett vele; sok mindent elmondott, és dokumentumokat is mutatott neki arról, hová került a ki nem fizetett pénz.