Ül a négyéves Repce egy földre helyezett hulahopp karika közepén, s le sem veszi figyelő tekintetét gazdájáról. Körülötte izgatott siserehad, magasba emelt kezek. Ritkán látni ilyen lelkesedést negyedikes osztályban, környezetórán.
Az ózdi városszéli Bolyki Tamás Általános Iskolában vagyunk, ahol négy évvel ezelőtt Sebők Éva tanítónő kitalálta: egy kutyával fogja tanulásra motiválni a gyerekeket. Ötletével felvillanyozta Szűcs Nikolettát, aki a helyi Kék Csillag Segítőkutyás Egyesület aktivistájaként maga is hasonló területen mozgott, igaz, ő az arlói Elfogadlak Alapítvány közösségi házában halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozott. Először Ózdon is ilyen csoportokhoz vitték be Repcét, a vizslát.
– Már az első hónapokban kiderült, hogy az amúgy szétszórt, izgő-mozgó, ide-oda figyelő gyerekek sokkal jobban tudnak összpontosítani, ha az állatot is bevonjuk a feladatok elvégzésébe
– mondja Sebők Éva. Az életvidám, lendületes tanító amúgy egy termetes német juhász tulajdonosa, de Repcével is meghitt viszonyt ápol. Nem véletlenül: a kutya kiképzésében segítőként már a kezdetekkor részt vett. Közös munkájukat most egy díjjal is elismerték: a kutyaterápiás oktatásért idén az ózdi tanítónő Aranyanyu különdíjat kapott azon a pályázaton, amelyen évről évre a társadalom többi tagjáért olykor mostoha körülmények között dolgozó nők munkáját ismerik el.