A kormányszóvivő szerint az elmúlt időszak alapján látszik, hogy a Magyarország által választott út kifizetődő. Kiemelte, hogy a magyar gazdaság 2010 óta több mint 10 százalékkal nőtt, ami önmagában is optimizmusra okot adó teljesítmény.
A kormányzat büdzséjében a tájékoztató kampányra nettó 600 millió forintos keretösszeg áll rendelkezésére. Kovács Zoltán nemmel felelt arra a kérdésre, hogy a mostani tájékoztató kampány a Kétfarkú Kutya Párt plakátjaira adott válasz-e.
Szintén csütörtökön jelentek meg a közterületeken a Magyar Kétfarkú Kutya Párt és a Vastagbőr blog kormánykritikus üzenetei. Országszerte 350 újabb, a kabinet bevándorlóellenes kampányát bíráló-gúnyoló közterületi plakátot ragasztanak ki a hirdetőtáblákra.
Júniusban néhány nap alatt bő 34 millió forintot adtak össze az emberek az ellenkampányra, és első körben 500 plakátot tudtak elhelyezni. Ezek továbbra is maradnak a hirdetőtáblákon, így a most kihelyezettekkel együtt augusztus elsejéig országszerte összesen 850 plakátjuk lesz látható.
A plakátok aljára ráírták: „Tisztelt rendőrség! Ezt a plakátot nem kell őrizni. Kérjük máshol őrizzék a közrendet!” Ezzel arra utaltak, hogy egy hónappal ezelőtt, amikor a kormány menekültellenes plakátjait többen lefestették vagy leszaggatták, a rendőrség álruhás vigyázókat küldött a megrongált plakátokhoz a kiemelt ügyek főosztályának bűnügyi bevetési osztályáról.
A plakátok lefestői ellen a rendőrség szabálysértési eljárást is indított. Egy kihallgatás során egy plakátrongáló aktivista elmondása szerint a rendőrök először megpróbálták bűncselekménynek beállítani a plakátrongálást, majd csak miután ez ellen határozottan tiltakoztak, kezdték el azt – helyesen – szabálysértésnek nevezni.
A rendőrségi jegyzőkönyvekből meglepetésükre az is kiderült, azért bukhattak le, mert a rendőrség operatívan figyeltette a városban a nemzeti konzultációs plakátokat.
Míg a kormány bevándorlóellenes plakátjai közül több tucatot festettek át, téptek le, írtak át tiltakozásul civilek, addig – egyelőre legalábbis – nincs jele annak, hogy akcióba lendültek volna ellenplakát-rongálók.
Egy-két plakátot megtépkedtek, összefirkáltak ugyan, Budapesten, a Budaörsi úton például azt írták az egyikre, hogy „Soros pénz", de tömeges rongálás nem tapasztalható.
Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnöke annyit tud csak, hogy Felcsúton valakinek megesett a szíve a plakáton, a pártjelképként elhelyezett kutyán: „Alighanem megsajnálták szegény párát, letépték és hazavitték, bizonyára jó helyre került.”