Miután az autójuk sárba ragadt, Kiss Árpád kénytelen volt azon a „munkatelefonon” segítséget kérni, amelyet egészen addig csak a gyilkosságokkal kapcsolatos kommunikációhoz használtak. Felhívta munkaadóját és szerelmét, Nyalka Évát a debreceni Perényi 1 szórakozóhelyen, hogy induljon el, mert bajba kerültek. Az asszony fuvarozta őket Debrecenbe, majd pénzt adott nekik, amiből kifizették azt a traktorost, aki a kocsijukat a sárból kimentette.
Kiss telefonja egyike volt azoknak a készülékeknek, amelyek szinte minden gyilkosság helyszínén feltűntek. Ám ezt az egy esetet kivéve a gyilkosok készülékei „csak egymást hívták”. Most először fordult elő, hogy egy a rendőrség számára könnyen azonosítható számmal is beszéltek. Ezzel pecsételődött meg a sorsuk. Nyalka Évát a rendőrség védett tanúként szerepeltette volna az ügyben, hiszen szinte mindent tudott Kissékről és a csoport többi tagjáról.
Végül azonban „egyszerű” tanú lett belőle, aki hamarosan gyanúsított lesz. Jelentős különbségeket talált ugyanis a bírói tanács elnöke a bíróság előtt, valamint korábban a rendőrségen tett vallomásai között. Ráadásul Nyalka a tárgyalóteremben többször ellentmondásba keveredett önmagával. Miszori László bíró egyszer nyomatékosan figyelmeztette is, hogy a hamis tanúzásért akár öt évet is kaphat. Nyalka ekkor összeomlott.
Miszori a persorozat végén feljelentette Nyalka Évát. A Budapesti Nyomozó Ügyészség április közepén rendelte el a nyomozást formailag ismeretlen tettes ellen. Temérdek iratot kaptak a bíróságtól a feljelentéshez, ezzel magyarázzák, hogy még nincs gyanúsított. A nyomozás határideje október 18-án lejár, de még meghosszabbítható.
A „cigányvadászok” elfogását követően az ügyészség általános irat-felülvizsgálatot rendelt el,miután kiderült, hogy a titkosszolgálatok hazudtak a nyomozó hatóságoknak, az őket felügyelő parlamenti bizottságnak, sőt a kirendelt vizsgálóbizottságnak, valamint a saját minisztereiknek is. Ezt követően nyomozás indult a katonai elhárításnál. Az ügy minden részlete államtitkok még ma is.
Csak sejteni lehet, hogy az a négy gyanúsított, aki ellen hamarosan vádat emelhet az ügyészség, az elhárítás vezető munkatársa. Valószínűleg ők írták a hamis jelentéseket, és hazudtak, amikor arról kérdezték őket, volt-e közük valaha is a bűncselekményekben tevőlegesen részt vevő Csontos Istvánhoz. Hazudtak annak idején a Nemzetbiztonsági Hivatal illetékesei is.
Gulyás József, a titkosszolgálatoknak a romagyilkosságok felderítésében játszott szerepét korábban vizsgáló munkacsoport tagja szerint az NBH-val kapcsolatban is voltak olyan megállapításaik, amelyek nyomozás elrendelését indokolták volna, de az ügyészség azokban nem lépett, így lehetséges, hogy az NBH-sok már elkerülik a felelősségre vonást.
A rendőrség még mindig keresi azt a legalább egy ismeretlent, aki Kiss Árpád és társai oldalán részt vett a besenyszögi fegyverrablásban, amikor egy vadász hirdetésére jelentkezve, rendőri akciót színlelve, megszerezték a későbbi gyilkosságokhoz használt fegyvereket. Ez a nyomozás még nem zárult le.