Volt, aki örült, mások megrémültek Pukli István bejelentésén a március 30-ra tervezett polgári engedetlenségről, s az egy órás munkabeszüntetésről. Sok tanár inkább törvényes keretek között sztrájkolna, mások az iskolán kívülre vinnék a tiltakozást, s félpályás útlezárásoktól sem riadnának vissza.
Egyelőre teljes a bizonytalanság a tanárok között, hogy mit tegyenek Pukli István március 15-i felszólítására. A Teleki Blanka Gimnázium igazgatója, a Tanítanék Mozgalom egyik vezetője a több tízezres budapesti tüntetésen ugyanis azt jelentette be, ha Orbán Viktor kormányfő és Áder János államfő március 23-ig nem kér bocsánatot azoktól, akiket elmúlt hat évben megaláztak, ha Palkovics László oktatási államtitkár és Balog Zoltán humánminiszter helyett nem állít más, kompetens tárgyalófelet oktatásügyben a kormány, s ha nem vonják be Lázár János vagy Varga Mihály minisztereket a reformfolyamatok kidolgozásába, akkor március 30-án előbb egy órás munkabeszüntetést tartanak, később pedig, ha ez nem vezet eredményre, két, három, négy vagy még több órás is lehet az akció ideje.
– Beszélgettünk már Pukli István felvetéséről, de nincs még állásfoglalásunk az ügyben
– mondta lapunknak Szűcs Tamás, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium közalkalmazotti tanácsának vezetője, akinek eddigi tapasztalatai szerint inkább afelé hajlanak a tanárok, hogy szervezett és törvényes keretek között sztrájkoljanak. Ezért inkább egy kétórás, figyelmeztető sztrájknak látnák hasznát, semmint a Pukli által javasolt polgári engedetlenségi akciónak. – Ennek is van persze helye, de inkább félpályás útlezárásokban gondolkodnánk, s nem az iskolán belüli demonstrációkban – tette hozzá. Szavai szerint komoly bajt okozott, hogy a Teleki igazgatója nem tett határozott különbséget a polgári engedetlenségi mozgalom és a sztrájk között, ez ugyanis elbizonytalanította a tanárokat, akik közül sokan meg is ijedtek a váratlan ötlettől.