NER-történelem Schmitt lemondásától a szociális temetésig – nem először vonul vissza a Fidesz.
Bár sok példát nem tudunk mondani, a boltzár eltörlése nem az első eset, amikor – részben vagy egészben – meghátrált a fideszes hatalom.
SCHMITT PÁL A plágiumbotrányba keveredett köztársasági elnök mellett az után is kitartott a miniszterelnök és a kormány, hogy a Hvg.hu kiderítette róla, doktori disszertációja nagy részét forrásmegjelölés nélkül átvette más szerzőktől és saját szellemi termékeként mutatta be. 2012. március végén a Semmelweis Egyetem megfosztotta doktori címétől. Schmitt még ekkor sem akart megválni tisztségétől, mint ahogyan a kormánypárt vezetői is kiálltak mellette, ám néhány nap múlva, április 2-án az államfő bejelentette lemondását: a népharag elsöpörte.
VÁLASZTÁSI REGISZTRÁCIÓ Sokáig úgy tűnt, hogy a Fidesz vészesen komolyan veszi az előzetes választási regisztráció tervét. Azt, hogy csak azok vehessenek részt a választáson, akik előzőleg feliratkoztak. Az ellenzék támadta az elképzelést, az elfogadott törvényjavaslatot Áder János köztársasági elnök az Alkotmánybíróságra küldte, amely 2012 decemberében megsemmisítette a szabályozást. A törvényességgel tetszése szerint játszadozó kétharmados jobboldalnak bőven maradt volna mozgástere. A választói szabályokat a Fidesz átalakította ugyan, de ebben az esetben visszavonulót fújt: Rogán Antal frakcióvezető 2013 januárjában bejelentette, hogy nem lesz előzetes regisztráció.