Mindaz, ami a 2,7 milliós hallgatóval rendelkező Class FM-mel történik, jól illusztrálja, milyen állapotban van ma nálunk a jogállam. Hónapokkal a döntés előtt arról beszéltek vezető fideszes politikusok, hogy az Orbán Viktorral szembekerült egykori gazdasági főnökük rádiójának befellegzett. Simicska Lajos ugyanis elkövette azt a hibát, hogy lelépésekor nem adta le a portán az állami segítséggel felfuttatott médiáját.
Hiába passzolta le nemrég másnak a Class FM-et – történetesen egy rejtélyes amerikai befektetőnek –, ez a pártvezetést nem hatotta meg: erre az ügyletre senki nem ütötte rá a pecsétet a Fideszben. Pár nappal ezelőtt a párt egyik kommunikációs szakembere arról beszélt e sorok írójának, ha a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság kedvezni fog a rádiónak, az elnök, Karas Monika jobban teszi, ha másnap elküldi a miniszterelnöknek a lemondását.
Pedig a médiahatóság függetlenségét a regnáló kormánypárt bástyázta körül 2010-ben a sokat vitatott médiaalkotmány és -törvény becikkelyezésekor. „A Hatóság önálló szabályozó szerv, amely kizárólag a törvénynek van alárendelve. (...) A Hatóság számára feladatot csak törvény, vagy törvény felhatalmazása alapján kiadott jogszabály írhat elő" – olvasható a ma is hatályos törvényben. Hiába a nagy függetlenség, a testület egyetlen tagja sem lázadt fel. A kiszivárgott információk szerint hétfőn konszenzusos döntést született a Class FM jövőjéről. Még az elnök, Karas Monika sem szállt szembe a pártdirektívával, pedig neki bizonyára jó emlékei vannak abból az időszakból, amikor ügyvédként Simicska lapját, a Magyar Nemzetet képviselhette.