Döntés nélkül elnapolta a Kecskeméti Járásbíróság a tárgyalást, amikor a rágalmazással vádolt Király József Bács-Kiskun megyei MSZP-elnök védője azt a bizonyítási indítványt terjesztette elő, hogy tanúként hallgassa meg a bíróság azokat az egykori III/III-as tiszteket, akik Kecskeméten beszervezték a besúgókat, és titkos lakásokban találkoztak velük. Feladatokat adtak nekik, olvasták és felhasználták a jelentéseiket. Megzsarolták őket, ha volt mivel, vagy fizetést, jutalmat ajánlottak nekik, ha volt miért. Heten élnek még közülük – ők el tudnák mondani az igazságot.
A megyei szocialista elnök ellen Varga László nyugalmazott református lelkész, volt püspökhelyettes és KDNP-s országgyűlési képviselő indított magánvádas rágalmazási pert. Király ugyanis – más volt kecskeméti országgyűlési képviselőkkel együtt – Vargának is feltette a kérdést: szolgálta-e besúgóként az előző rendszert? Volt, aki válaszolt, volt, aki nem; Varga László ez utóbbiak közé tartozott. A tavalyi önkormányzati választási kampány idején az MSZP-s politikus sajtótájékoztatókon is megismételte a kérdését. Akkor éppen az adott témát a kecskeméti közéletben, hogy Varga László lett a Magyar Nemzeti Bank Pallas Athéné Domus Mentis Alapítványa kuratóriumi elnöke, amely tisztségében 12 milliárd forint sorsára lehet befolyása.
Nem csak a Fidesz politikai ellenfelei fogadták szkeptikusan ezt a tényt, a párton belül is konfliktust okozott – olyannyira, hogy a Hírösvény című lap nem cáfolt információja szerint egyes helyi politikusoknak megdönthetetlen bizonyítékuk van arról, hogy a későbbi polgármester asszony egyik bizalmasa ügynök volt.