Kimberly a hajó tetőteraszán utazott. Én a lépcsőfeljáró mellett ültem egy gumiabroncson, a sörösdobozokkal és műanyag palackokkal teli halászhálók mellett, az egyetlen olyan ponton, ahol kényelmesen el lehetett helyezkedni a hajó tetején, ahová azért nem ült senki, mert ott szemetet tároltak, pedig azok csak sörösdobozok és műanyag palackok voltak.
Kimberly egész úton a telefonját nyomogatta, így akkor még nem sejtette, hogy nem sokkal később, a szomszéd sziget Bevándorlási Hivatalának udvarán, sorban állás közben első látásra belém szeret. Nem sejtette, mert nem nézett fel, nem nézett sehova. A felkelő nap beragyogta a félvér Kimberly csodálatos alakját, hosszú combját, telt keblét, kecses nyakát, és ahogy néha mosolyra húzta száját, kerekded arccsontján a kapucsínóbarna bőr úgy fénylett, mint a bronz.
A nevét csak a Bevándorlási Hivatalban tudtam meg, ahová vízumhosszabbítás céljából tartottam, ahol összesereglett a világ, és a sorban egymásnak estek a nagyhatalmak gyermekei, a tolakodó oroszok, a precíz németek, a kimért britek és a csendes, udvarias skandinávok. Reggel 6 órára állítottam be Nokia típusú mobilkészülékemet, amelyre szinte napra pontosan egy évvel korábban ugyanott, a Bevándorlási Hivatal forró udvarán várakozva, unalmamban ragasztottam fel az űrlaphoz készült fotó párját.