Hogy mást ne mondjunk, az előző ciklusban indult, és végül a mentelmi jog felfüggesztésével zárult mentelmi eljárásoknak több mint a felében a viszonylag kis létszámú Jobbik-frakció tagjai voltak a terheltek, ami annak tükrében különösen figyelemre méltó teljesítmény, hogy a többi képviselőcsoport mások között szenvedélyes asszonyverőkből, szavazatvásárlókból és nehézsúlyú gazdasági bűnözőkből álló, meglehetősen erős csapatot küldött harcba a „jobbik Magyarország” reprezentánsaival szemben.
A tisztánlátás érdekében érdemes azt is rögzíteni: már maga a (potenciálisan a mentelmi jog felfüggesztésével végződő) eljárás is csak akkor indulhat meg, ha a politikusi tevékenységgel össze nem függő bűncselekmény alapos gyanúja áll fenn.
A jelenleg már nem képviselő Zagyva György Gyula esetében történetesen zaklatás miatt ugrott a mentelem: a szélsőséges baráti körrel rendelkező hazafi újságírókat inzultált a Magyar Sziget nevű rendezvényen.
Staudt Gábor egy rágalmazási ügybe futott bele – a gyanú szerint elkövetőként – az Alkotmányvédelmi Hivatal vezetőjének sérelmére.
Lenhard Balázzsal kapcsolatban garázdaság, Ferenczi Gáborral szemben közúti baleset gondatlan okozása volt a gyanúsítás tárgya (utóbbi Ajka belterületén ütött el egy 93 éves asszonyt, az ügyészség szerint gyakorlatilag fékezés nélkül, azaz csak az utolsó pillanatban, már a megállás esélye nélkül vészfékezve).
Samu Tamás Gergő tíz hónap felfüggesztettet kapott, mert rendőrökre támadt a budapesti belvárosban.
Mirkóczki Ádámot ittas vezetés miatt vonták eljárás alá.
Ha úgy vesszük, a közéleti pályát erősen lerövidített hajjal indító, anno jogerősen elítélt (de az utóbbi négy évben a hozzáférhető adatok szerint a törvényes kereteken belül politizáló) Sneider Tamás ebben a klubban olyan megtévedt báránynak tekinthető csupán, akinél akad remény a társadalmi beilleszkedésre.
„A Jobbik szerint a bűncselekményt elkövető politikusokat duplán kellene sújtania a törvény szigorának, hiszen mint törvényalkotók sértik meg a törvényt, ráadásul visszaélnek az állampolgárok bizalmával. Amennyiben ezen jobbikos javaslatot elfogadják, átláthatóbbá válna a közélet, és nem lenne többé a korrupció melegágya az ország” – foglalták össze a rend felkent védelmezői pártjuk álláspontját idén március végén, a választási kampány hajrájában.
Mit mondhatnánk erre? Osztjuk a Jobbik véleményét: ki a bűnözőkkel a parlamentből!