Nevetségessé vált a TEK – a BBC minősítette így a terrorelhárítók akcióját, amelynek során négy, a hadtörténet iránt az átlagosnál nagyobb érdeklődést mutató fiatalt fogtak el. Azóta kiderült, legfeljebb azt lehet a terhükre róni, hogy második világháborús fegyvereket, robbanóanyagokat gyűjtögettek, ami kétségkívül nem veszélytelen hobbi. Bombalaborról meg nemzetközi vonatkozásról beszélni viszont kár volt.
Hogyan higgyünk akár a TEK-nek is legközelebb? S általában is: miért higgyünk el bármit abból, amit a hatalom üzen nekünk? Nézzük csak a szerdai napot, amikor mindjárt két ügyben derült ki, hogy vélhetően átvertek minket. Az állami földekért felelős államtitkár például azt állította korábban, hogy a kishantosi – azóta tönkretett – mintagazdaság elmaradt a bérleti díjakkal, tehát megkárosította az államot, s olyan fejlesztéseket vállalt, amelyeket soha nem teljesített. Szerdától jogerős bírói ítélet mondja ki, hogy ebből egy szó sem igaz.
Hűtlen kezelés, bűnpártolás és okirat-hamisítás volt a vád Magyarország volt moszkvai nagykövete és hat társa ellen, mert – állítólag egymással összejátszva – bagóért elkótyavetyélték a magyar kereskedelmi képviselet volt székházát. Ugyancsak szerdán itt is felmentő ítélet született. Igaz, nem jogerős.