Addig spórolt a Fidesz a képviselői tiszteletdíjakkal és a polgármesteri fizetésekkel, addig korlátozta a képviselői helyek számát, míg egyre több kistelepülésen oszlatja föl magát az önkormányzat.
Legutóbb a 950 lelkes Biharugra szerepelt a hírekben azzal, hogy az öttagú testület háromfős többségéből az egyik képviselő átállt az ellenzékhez, amely így többségbe került, és föloszlatta a testületet. A helybeliek csak kapkodják a fejüket: náluk még sohasem volt időközi választás, és eddig nem látták jelét, hogy ekkora ellentétek feszülnének a képviselők között.
Biharugrán történetesen a három fideszes képviselő egyike állt át a függetlenekhez, de nem indokolt ebből országos következtetéseket levonni. Elhatározását azzal indokolta, hogy bajok vannak a faluban a közmunka szervezésével. Ami lehet, hogy úgy van – de akkor korábban is úgy volt. Az is lehet, hogy a képviselő rosszakaróinak van igazuk, akik tudni vélik: megsértődött, mert nem használhatott tovább valamilyen pedagógusföldet. Vagy a délután a kocsmahivatalban iddogáló embereknek, akik azt nehezményezik, hogy egyes közmunkásoknak dolgozniuk kellett a havi 47 ezer forintért, másoknak nem. Amit megint mások úgy értelmeznek, hogy azok, akiknek nem kellett dolgozniuk, „csak” könyveket poroltak, míg másoknak verejtékes munkával muskátlit kellett ültetni vagy kaszálni az árokparton.