Eközben a világ ortodoxabbik felén olyan bolondságokkal voltak elfoglalva, mint fejlesztés meg verseny. Mivel ezek egyfajta emberi gonoszságban, a másik legyőzésének vágyában gyökereznek, talán kevéssé tűzhetők a NER zászlajára (dehogynem, de mindegy). Így mára összerogyott a nemzetközi olajár. Hullanak a menedzserfejek, brókerek jajszava hallik, de valahogy a többségnek mégis jó ettől. Már Magyarországon kívül. Ott nincs rezsiharc, csak csendben megjelennek a piaci hatások a lakossági energiaárakban.
A Fidesz rezsicsökkentése nem tévesztendő össze a rezsi csökkentésével. Az egy eszme, egy hit, egy harc, ami ma már végérvényesen eltávolodott a rezsitől. Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint a nemzetközi olajár hatását tessék a benzinkutakon keresni. (Én ott a 150-200 forint adót is látom.) Németh Lászlóné ellenben megkímélné a lakosságot az árak hullámzásától. Fónagy János szerint csak arra tartalékolunk, ha az EU miatt fizetni kéne a multiknak.
Egy éve figyelem a kifli árát is, vagy a saját vásárlói kosaramba kívánkozó marhahúsét, illetve lakásét, hát abba se gyűrűzik be a nemzetközi olaj sehogy se. Rogán Antal mégse csap oda úgy, ahogy egy éve ígérte, mint ahogy a Fidesz-frakción se fedez fel bújtatott gázdrágítási törekvéseket. De a magyarázkodást mégiscsak Németh Szilárd fideszes rezsibiztos, illetve maga a párt frakciója fejleszti tökélyre, mégpedig olyankor, amikor - az ellenzéki pártok közül egyedüliként – az MSZP időnként felhívja a figyelmet a feszítő kérdésekre. A Fidesztől pedig azonkívül, hogy Gyurcsányék tizenötször emeltek (nem, de mindegy), hogy akkor volt a legdrágább, most meg a legolcsóbb (nem, de mindegy), megtudhatjuk: most azért nem csökkentik a rezsit, mert az épp rezsicsökkentést követelő szocialisták eltörölnék a rezsicsökkentést. Kész.
A bohózathoz vígan asszisztálnak az állam szakértői is, akik tudásukat most se a kormányzati tervek véleményezésében hasznosítják, csupán beállnak a mindenkori pártkommunikációt hitelesítő kellékeknek.
Talán mégiscsak oda kéne figyelni ezekre a dakotákra.