Árpád nem volna ilyen sejtelmesen kivételes helyzetben, ha nem volna ösztönös zseni. Bár nem egészen érthető, hogy ha a politika olyan egyszerű dolog, akkor Viktoron (Orbán), Árpádon (Habony) és persze Gáboron (G. Fodor) kívül miért nem érti, alkalmazza senki, a tökélyre fejlesztett egyszerűség miért egyedülálló, különleges produkció.
Kell azért ehhez más is. A tehetséggel megáldott államférfi G. Fodor szerint nagyjából a Maradj talpon vetélkedő (kár, hogy megszűnt) és az Önök kérték kívánságműsor szimbiózisából csinál politikát. El kell dobni értéket, eszmét, s minden egyebet, ami lomha, kacsázó mozgást eredményez, korlátokat emel a praktikum elé. Fel kell szabadítani a generációk óta belénk sulykolt normák, értelmiségi nyavalyák, önszabályozó, moralizáló akadályok alól a kormányzást, csak a célorientáltság határozhatja meg tetteinket, ahogy a politika megelőzi a liberális demokráciát. Ha a céllal változik az érdek, a marketinges új hívószót keres. Mostanában mindenki Tilo Schabert Boston Politicsát ajánlja, az aktuális hatalmi biblia a 16 évig Bostont uraló Kevin White autokráciájának leírása.
Az, hogy a bostoni polgármesteren kívül éltek még a földön más példát adó élet- és hatalmi pályával működő politikusok, akik másban hittek, másként cselekedtek, most mellékes. Ez a hatalmi hasznot naponta optimalizáló gyakorlat a trendi, csak éppen sokan fel sem fogják, puszta manipulációnak állítják be.