Jó muzulmánná akart válni. A börtönben szakállt növesztett és horgolt fejfedőt is hord. Adnan Syed az elmúlt másfél évtizedben külsőleg sokat változott. Már nem az a kölyökképű fiatalember, akit egykori gimnáziumi barátnője, Hae Min Lee meggyilkolása miatt ítéltek az ezredfordulón életfogytiglani plusz harmincévi szabadságvesztésre.
Lee holttestére 1999 januárjában egy baltimore-i parkban bukkantak rá. A lányt megfojtották. Az ügyészség Syedet tette meg fő gyanúsítottnak, aki az elejétől tagadta a gyilkosságot. A sajtó gyorsan egy modern Rómeó és Júlia drámát látott a két – bevándorló miliőből származó – fiatal viszonyában, akik dél-koreai, illetve pakisztáni családjaik konzervatív felfogásával szemben lázadva szerették egymást. A mítoszgyártást azt sem zavarta, hogy Hae és Adnan jóval a lány halála előtt szakított.
Baltimore-on kívül az ügy kevés hullámot kavart. Egészen addig, amíg a Syed család közeli barátja, Rabia Chaudry meg nem kereste Sarah Koenig rádióriportert, a This American Life műsor házigazdáját. Chaudry kérésére Koenig ismét elővette az aktákat. Olyan mélyen merült el a Lee-gyilkosságban, hogy egy második nyomozást indított el. Barátokkal, ismerősökkel, igazságügyi szakértőkkel, rendőrökkel beszélt, többször meginterjúvolta a börtönben ülő, folyamatosan az ártatlanságát hangoztató Syedet. A beszélgetésekből az interneten hallgatható rádióműsor-sorozat lett Serial címmel. A 2014-ben indult, két szezont megélt podcast óriási sikernek bizonyult, világszerte közel 100 millióan töltötték le. A helyi bűnügyből globális krimi lett, amely heti adagokban repítette a hallgatókat egy igazi nyomozás részleteibe, s kiegyensúlyozott hangvételben vonta kétségbe, hogy az esküdtszék valóban az igazi tettest ítélte el.