Kovács Zoltán, a kormány nemzetközi szóvivője igazságosnak tartja azt az egykulcsos személyi jövedelemadót, ami jelentősen növeli a társadalmi polarizációt, és ami hozzájárult ahhoz, hogy 2010 és 2013 között 7,2-szereséről 8,2-szeresére nőtt a legszegényebb és leggazdagabb egymillió jövedelme közötti szorzó. Kovács Zoltán az igazságosság megnyilvánulását látja abban is, hogy a családi adókedvezmény jobban segíti a nagy jövedelemmel rendelkező háztartásokat. A szóvivő igazságosnak tartja azt is, hogy a családi pótlékot évek óta nem növelték.
Pogátsa Zoltán közgazdász Magyarország az igazságtalanság és gyermekszegénység országa című írásában rámutat arra, hogy 2008-ban a magyar gyermekek 34,1 százaléka, az Orbán-kormány időszakában pedig 43 százaléka volt társadalmi kirekesztettségben. 2008-ban a magyar gyermekek 24,4 százaléka élt anyagi nélkülözésben, 2014-ben 35 százaléka. Ezen a területen még Romániában is kedvezőbb a gyermekek ellátottsága.
A kormány szócsöve szerint igazságos az is, hogy a devizahitelesek végtörlesztését a jelentős jövedelemmel rendelkezők számára biztosították a legkedvezőbb formában. Kovács Zoltán szerint az is igazságos, hogy a rezsicsökkentés sokkal jobban segíti a luxuslakásban élőket. A szóvivő a társadalmi igazságossággal összeegyeztethetőnek képzeli azt is, hogy a 2015. évi nyugdíjemelés nem a nyugdíjas fogyasztói kosár árváltozása szerint valósult meg. Azt is helyénvalónak tartja, hogy egyre jobban nő a különbség az átlagkereset és átlagnyugdíj között az utóbbi rovására.