Nem tudom, hányan bánkódnak, amiért a köztévé nem adja többé élőben a parlamenti üléseket. Tudom, sok lélekemelőbb dolog van annál, mint nézni, mi megy a patkóban, de azt gondolom, a parlamenti nyilvánosság szűkítése súlyos hiba, aminek sokkal nagyobb a jelentősége annál, mint hogy hányan bosszankodnak és szörnyülködnek azon, ami az Országgyűlésben folyik.
A közvetítéseknek többé nem jut hely a „Charly, majom a családban” című sorozat és a többi műsor mellett. A magyarázat szerint a parlamenti munkát továbbra is lehet majd követni a neten, van közvetítés online rádióban és kereskedelmi csatornán, de szerintem az Országgyűlés munkáját a közszolgálati televíziónak is kötelessége közvetíteni. Majd ha lesz közinternet, ha majd mindenkinek lesz anyagi lehetősége, eszköze és tudása ahhoz, hogy az online közvetítéseket kövesse, akkor majd beszélhetünk arról, hogy a köztévé szerepe kiváltható. Addig azonban nem!
A parlamenti közvetítés nem azért fontos, mert tömegek nézik. Hanem azért, mert mindenkinek egyformán elérhetővé kell tenni a rá tartozó információkat és azért is, hogy mi, képviselők tudjuk: bármelyik választó bármikor, akár csak véletlenszerűen nyomogatva a távkapcsolót is, odatévedhet egy plenáris ülésre. Nekünk pedig az a kötelességünk, hogy úgy végezzük a munkánkat, mintha mindig százezrek és milliók követnék az Országgyűlés munkáját: úgy kell dolgozni és úgy kell viselkedni.