Állás nélkül maradna a kisteleki tankerületi igazgató, mert a tanárlázadásra adott békülékeny válaszként a kormány átalakította a Kliket: egy nagy Klikből lett 59 kisebb, és azt hangoztatták, hogy közelebb kerül így a döntéshozatal az iskolákhoz. Azt nem is ígérték, hogy visszakerül – hogy például az igazgatóválasztás ügyében valaha is döntő szavuk lehet újra a tantestületeknek. De még azt sem, hogy az iskolavezetők visszakapják munkáltatói vagy gazdasági jogosítványaikat. Mégis úgy látszott, tett valami csekély engedményt az állam – egészen addig, míg dönteni nem kellett azoknak az iskolaigazgatóknak a sorsáról, akiknek lejárt az ötéves megbízatásuk.
Az, hogy az engedékeny kormányzat 59 kis Kliket hozott létre, azzal jár, hogy ennyibe kell összevonni a korábbi 198 tankerületi igazgatóságot. Csakhogy ezáltal sarzsi nélkül marad száznál több jó fideszes káder, és mint mindenki tudja, a hatalom nem hagy senkit az út szélén – az övéi közül. Így tűnhetett föl a kisteleki tankerületi igazgatónak, hogy éppen most pályáztatják a szegedi Deák Ferenc Gimnázium igazgatói posztját. Természetesen pályázott rá a régi igazgató és egy ott tanító angoltanár. Sebbel-lobbal beadta pályázatát a székeszűnő tankerületi igazgató is.
Az iskolai dolgozók és diákok – tantestület, diákönkormányzat, közalkalmazotti testület – egy áldemokratikus színjáték keretében véleményt formálhatnak a pályázatokról. Úgy szokták szépen mondani, hogy összehasonlítják a jelöltek pedagógiai programját, és mindenki szavaz arról, hogy alkalmasnak tartja-e az illetőt a poszt betöltésére. Ez szépen hangzik, de az érintettek véleményét már az önkormányzati fenntartás idején is magasról letojták, csak akkor még nem a kormánypárt, hanem a község(város)házi többség tartotta fenn magának a tanárok és diákok akaratával szembeni döntés jogát.