A FIFA vezetői hosszú idő óta először hoztak tisztességes döntést, amikor újra elnökké választották a szervezetet tizenhét éve vezető Joseph Blattert. A képmutatás eddig megmászhatatlannak hitt csúcsa lett volna, ha nemet intenek a svájci újrázására. Ha engednek a nyomásnak. Ha hallgatnak a távozást sürgető David Cameron brit miniszterelnökre, Michel Platini UEFA-vezérre és pár száz millió szenvedélyes futballdrukkerre.
Ha úgy tesznek, mintha bármilyen lelkifurdalásuk lenne amiatt, hogy a világ egyik legmocskosabb szervezetének felépítését s fenntartását segítették elő éveken át. Blatter leváltása ugyanis azt üzente volna, hogy csak az amerikai hatóságok kérlelhetetlen vizsgálatai nyomán értesültek arról, mi folyik a FIFA-nál, hogyan gurigáznak dollármilliókkal talpnyalásban és korrupcióban érdemeket szerző úgynevezett sportvezetők.
A svájci elöljáró menesztése arra utalt volna, hogy felháborodottan reagálnak a megannyi korifeus elvezetésére, bilincsbe verésére a zürichi tisztújító kongresszus előtt. Csere esetén felvetődött volna, hogy a világ legnépszerűbb játékának csúcsszervezetét morális értelemben bármi megkülönbözteti a szicíliai maffiától vagy a tolókocsis hajléktalant az üléséből kiborító aluljáró-huligántól.