Hét évvel az első elsőfokú ítélet után Kulcsár Attila másfél évvel kevesebbet kapott, mint előzőleg, de legalább most is első fokon. Pedig most csalással is vádolták. A 23 milliárdos sikkasztáshoz képest a 120 milliós csalás gyenge csibészség, de hát emiatt volt az egész megismételt eljárás. A fellebbviteli főügyészség úgy gondolta, amit Kulcsár Attila tett, nem sikkasztás, hanem csalás. A bíróság most erre mondta azt, hogy „is”, majd vélhetőleg döntően az időmúlásra tekintettel levett másfél évet Kulcsár eredeti büntetéséből.
A mintegy 150 milliárdos Quaestor-ügy fényében ma már nevetségesnek tűnik, hogy 2003-ban a K & H Equities-, avagy a Kulcsár-ügy volt „az évszázad brókerbotránya”. Még akkor is, ha tudjuk, egy kellő határozottsággal, jó memóriával és jó pénzügyi érzékkel megáldott kőműves forgatta meg törvénysértő módon vastag cégek és tehetős magánemberek millióit. Csak egy hamis érettségi és egy szintén nem frankó brókervizsga volt a zsebében, mégis rábízták a K & H brókercégének VIP-ügyfeleit és 23 milliárd forintjukat. Nyolcmilliárd forintos kárt okozott.
Tehette, mögötte állt az elnök-vezérigazgató. Az ő büntetőjogi felelőssége azonban a bíróság szerint kétséget kizáróan nem volt megállapítható.