A fiatal lányok kacérkodása gyakran válthat ki erőszakot. Fontos, hogy csak akkor közvetítsünk ismerkedési szándékot, ha valóban kapcsolatba akarunk lépni a másik féllel, mivel a visszautasítás dühöt kelthet a hozzánk közeledőben. E szavakkal intette felelős magatartásra a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság a nemzet évődésre hajlamos, naiv férfiakkal incselkedő, csalfa fehérnépeit november 25-én, a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján.
A távlatos társas viszonyok megfontolt kiépítésére fölhívó ajánlás előtt négy nappal az Index cikkezett elsőként a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság prevenciós szpotfilmjeiről. „A biztonságosabb Pécsért” bűnmegelőzési projekt keretében elkészült három mozgókép egyedi hangütésére fölfigyelt a világsajtó is (The Guardian, BBC, CNN, Spiegel stb.). Részint, mert a nők elleni szexuális bántalmazást tárgyaló oktatóvideók szerint a bűncselekmény elszenvedője felelős(sé tehető) azért, ha erőszak áldozatává válik. „Tehetsz róla, tehetsz ellene!” – így a kisfilmek mottója.
A pécsi színészek, valamint Weisz Fanni fotómodell, hallássérült esélyegyenlőségi aktivista, „Pécs város arca” szerepvállalásával leforgatott alkotmányok szellemi-erkölcsi tartalma rokon a flörtölés (köz)veszélyességére figyelmeztető vasi útmutatásokkal. A bulizni induló, szelfiző leánytrojka csador helyett magas sarkú cipőt és minit visel, kisminkel, meghúz egy üveget, kölnit szór magára. Egyikük érzéki módon harapdál egy állott zsemlyét, megvetve a bűn melegágyát. Eztán elhangzik, hogy ügyeljünk az öltözködésre, a viselkedésre. Továbbá zenés szórakozóhelyen tartózkodjunk a rövidital-fogyasztástól és az erotikus pávatánctól. Ezzel kivédhető a túlhevült, fölgerjesztett hím taperolásra irányuló kísérlete is.