A mediterrán ország szerencsére változatlanul sokakat vonz, akik között bőven akad visszatérő vendég – az első magyar csoportok május végén meg is töltötték az első Monastirba tartó charterjáratot. A legtöbben a két legismertebb üdülőhelyre, Sousse-ba és Hammametbe tartottak, hogy élvezzék a sokcsillagos, vízparti szállodák kényelmét, a lassan mélyülő tengert, a finom homokot és a garantált napsütést. Az új turisztikai központok egyike Yasmine Hammamet, amely igazi turistaparadicsom: a más-más világot idéző szállodák közelében külön „óváros" épült, a szűk sikátorokban éttermek, szórakozóhelyek, üzletek és fürdők sorakoznak, a gyerekeket akvapark és vidámpark várja.
Egy-egy programra tartva sok mindenre rácsodálkozhatunk: az út menti árusokra – a széles választék a házi lepénykenyértől a friss gyümölcsön és csigán át a bajt távol tartó élő kaméleonig terjed –, a hentesüzlet elé kiakasztott marhafejre (jelezve, hogy friss hús érkezett), a gondosan megművelt búzaföldekre, szőlő- és olajfaültetvényekre, a nyüzsgő, sokszínű keleti élet sajátosságaira. A tuniszi medina üzletsorai között pedig a hol innen, hol onnan érkező magyar mondatokra: Gyere mazsar, Nem drága, Szeretlek Zsuzsi, Szervusz, vízibusz, mi több: Friderikusz...
Honfitársaink mókás tanításai fokozzák jókedvünket, akárcsak azok a helyszínek, amelyek egyelőre nem szerepelnek a csoportos utaztatók kínálatában, egyénileg, az interneten azonban könnyen megszervezhetők. Ilyenek az ország északi felén lévő ökofarmok. Van közöttük önellátó biokert, van, ahol a rózsavíz helyben, lepárlással készül, és az Atlasz nyúlványain, 600 méter magasban, olajfaligetek közepén olyan is, ahol a teljes pihenés érdekében nincs internet, jó levegő, helyi eredetű bioétek annál több.
Nobel-békedíjas kvartett
Az arab tavasz 2011-ben Tunéziában kezdődött. Több hónapos zavargások után január 14-én családjával elmenekült az ország elnöke, mert nyilvánvalóvá vált: a népnek elege lett a korrupcióból és a helyi kiskirályok zsarnokoskodásából. Négy fontos szervezet összefogásával 2013-ban jött létre a Nemzeti Párbeszéd Kvartett. Elfogadták az ország új alkotmányát, és 2014 végén többpárti választásokat tartottak. A kvartett eredményes erőfeszítéseiért 2015-ben Nobel-békedíjat kapott.