Idén biztos, hogy a virtuális valóság lesz az egyik sláger. Legalábbis erre enged következtetni a Samsung meghívója, s ezen senki nem lepődött meg, hiszen a cég már tavaly Berlinben előrukkolt egy olyan speciális szemüveggel, amely egy Galaxy okostelefonnal kombinálva a virtuális valóság élményét adta a felhasználónak.
|
Az elektronikai show sztárjai régen... CTA |
Hatalmas slágerek lesznek a drónok is, mert ugyebár egyre több mindenre lehet használni az automata repülőjárműveket, a mindinkább fejlődő mesterséges intelligencia a repülésüket fokozatosan megbízhatóbbá és olcsóbbá teszi. Csak hát, vélik az óvatosak, ez a technológiai szint még nem közelíti meg a repülőgépekben használt rendszerek kiforrottságát, az IT-iparágban a fejlesztések messze nem olyan túlbiztosítottak, mint például az aviatikában, így szerintük ezek a repülőszerkezetek emberek közelében komoly veszélyt is jelentenek.
Aztán bizonyára jönnek az újabb és egyre okosabb órák is, melyek a mobiltelefonnal kombinálva a karunkon lévő digitális asszisztensek is lesznek egyben. Rögtön az első nap a kínai Huawei mutatja be új modelljét – legalábbis a várakozások szerint –, és erre azért kíváncsiak igen sokan, mert egyöntetű felhasználói és szakmai vélemények szerint a Huawei néhány hónapja bemutatott okosórája messze kiemelkedik a kínálatból, formatervezés, tudás és elegancia terén.
|
...és a legnépszerűbb termékek tavaly CTA |
Képzeljünk el egy hűtőt, amelyik kommunikál az okosórával, a mobiltelefonnal, vagy éppen ugyanilyen verzióban egy mosógéppel és egy légkondicionálóval! Mi történik, ha ezek az eszközök egymással is beszélnek: például, a hűtő magasabb fokozatra kapcsol, amikor az okosóra jelenti a központnak, hogy valaki közeledik az otthonához? Vagy amikor a hűtő a légkondicionálás erősségéhez igazítja saját teljesítményét. E fejlesztések nemcsak izgalmasak, de békeidőben erősen pörgetik a gazdaságokat is.
Mindez annak fényében érdekes, hogy tudjuk: a kiállítás 49 éves története során itt mutatkozott be a videomagnó is, amely a háztartások nagy részében ma már biztos, hogy még a hímzett terítő alatt sem porosodik. Itt mutatkozott be az Atari fejlesztése, a Pong, amely tulajdonképpen egy kétszemélyes konzoljáték volt, és arra kellett törekedni, hogy az apró labda a falakról visszapattanva ne mehessen ki a játéktérből.
Több mint 30 évvel ezelőtt nem okosórák, hanem a digitális kijelzős kvarcok tartották izgalomban a vásár közönségét, nem sokkal később pedig a papírszalagos számológépektől volt hangos a technológiai sajtó, melyek ma már legfeljebb a könyvelők irodáiban fordul elő. Persze a színes tévé, a CD és a szalagos magnó, valamint a sztereó hangfalszett és a házimozi-erősítő is itt debütált.