2014. 03. 20. számában
jelent meg.

Munkatársunktól
Népszabadság

A holland csatár mesterhármasával megtörtént a csoda: negyeddöntőbe jutott a Manchester United.

Újabban ritkán előforduló élményben volt részük a manchesteri szurkolóknak a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágójának szünetében: tapsolhattak a United első félidei produkciója nyomán.

Robin van Persie: micsoda éjszaka volt...
Andrew Yates / AFP

A pazar történetük sanyarú szezonját élő „vörösök” háromnegyed óra alatt kiegyenlítették az Olimpiakosz együttese ellen idegenben összeszedett kétgólos hátrányukat. A vezetést a 23. percben Robin van Persie szerezte meg tizenegyesből: miután Holevasz föllökte a holland játékost a büntetőterületen belül, a szenvedő fél nem hibázott ítélet-végrehajtóként.

Aztán a nyitó játékrész utolsó percében megint az ő nevétől volt hangos az Old Trafford stadion: a remek labdával szöktetett Rooney középre lőtt passzát „bokázta” a hálóba, s szemvillanás alatt a múlté lett a bánat a létesítményben, ahol hirtelenjében megnyílt az út a nyolc közé jutáshoz (2-0).

Ahhoz persze még szükség volt egy újabb gólra, s ki másban bízhatott volna a felajzott publikum, mint a különleges napot kifogó ékben. És nem is hiába: Van Persie az 51. percben megmutatta, hogy a szabadrúgása is életveszélyes (3-0)...

A mesterhármasra válasz nem érkezett – csak annyi történt, hogy a nap hősét a hajrában hordágyon kellett levinni a pályáról –, így David Moyes odahaza vergődő társulatának reményei a nemzetközi porondon tovább élnek.

A nap másik meccsén:Dortmund–Zenit 1-2 (gól: Kehl, illetve Hulk,Rondon), ám így is az idegenben két góllal nyerő németek kerültek tovább.