A The DailyMail a döntést „a hit, a vízió, a büszkeség és az elszántság győzelmeként” könyvelte el. A Manchesteri FC United pedig a Broadhurst Park névre hallgató új stadionja átadásával és – stílusosan – a Benfica (igaz, annak tartalék gárdája) elleni mérkőzéssel ünnepelte tizedik születésnapját. Az eseményt negyvenhét évvel az után rendezték, hogy az MU és a lisszaboni együttes BEK-döntőt játszott a londoni Wembley stadionban. (A 90 perc 1-1-gyel zárult, a kétszer negyedórás hosszabbítás az angol csapat 4-1-es győzelmébe torkollt.) A kevésbé rangos „újrázás” az FC United nem alábecsülendő 1-0-ás vereségével ért véget.
Az ellenállásból fakadó, de arra ma már nem unos-untalan hivatkozó új klub rövid idő alatt bámulatosan eredményes volt. Az augusztus 8-án kezdődő idény már a Vanarama Conference North-ban, két divízióra a Football League-től találja. Ahogyan a csapathoz kezdettől ragaszkodó tréner, Karl Marginson erre emlékeztetett, óriási lépés ez ahhoz képest, hogy egy évtizede még labdájuk sem volt.
Az FCUM Anglia legnagyobb, kizárólag a szurkolók kezében lévő futballklubja. A több mint négyezer nézőt befogadó stadion 6,3 millió fontos beruházási költségének a felét a lelkes rajongók „dobták össze”, míg a fennmaradó summára felvett kölcsönért Manchester városának önkormányzata, illetve a Football és a Sport England alapítvány vállalt garanciát. Az önkéntesek nem pusztán anyagi erejükkel, hanem két kezükkel is hozzájárultak a klub és a Broadhurst Park felvirágzásához. A bejáratnál amatőr kertészek ültették el a dísznövényeket, az öltözőben egy helybéli asztalos készítette el a padokat. A team táplálkozási tanácsadója és erőnléti trénere is társadalmi munkában dolgozik.
Máig érvényes az alapító mottó: „Miénk a klub, mi alkotjuk a szabályokat.” A futball világát átható anyagiassággal dacolva a következő évadra érvényes bérletekért mindenkinek a saját lehetőségeinek megfelelő összeget kell leperkálnia a kötelező minimumot jelentő száz font felett. A fiskális egyensúlyt elősegítő ajánlás 160 font, de aki csak teheti, ennél többet fizet. A Manchester Moston kerületében otthonos csapat nagy döntések előtt áll. Jelenlegi szerkezetében – értsd: szándékosan nincsenek hivatalos támogatói, és a játékosok mezét nem díszítik szponzorok emblémái – aligha tudna boldogulni a Football League-ben. Míg egyes szurkolók szívesen maradnának meg ebben az áldott, Old Traffordtól fényévnyi távolságban lévő állapotban, mások a realitások talajára helyezkedve, készek a kompromisszumokra.
Egészen addig, amíg a lelküket nem kell eladniuk.