Csinos lányok kíséretében érkezik a bohém művész a szegedi REÖK Palotába. Játékosan buja kiállítása az amerikai álom legszebb időszakáról szól. Így csalogatott a meghívó Mel Ramos amerikai festő személyes tárlatvezetésére.
A mestert, aki idén ünnepli 80. születésnapját, a női nem nagy rajongójának írták le. „Az alkotásokon buja pin-up lányok kihívó pózban tekerednek a kor és egyúttal napjaink emblematikus amerikai termékeire. Coca-Colában és Martiniben áztatják meztelen testüket.” Szombat este valóban felbukkantak a szegedi „napozóválogatott” tagjai, akik igyekeztek buja pin-up lányok módjára viselkedni. Nem nagyon tudtak azonban mit kezdeni a világhírű művésszel, aki gyalog érkezett, nagyon melege volt, és erősen nagyothallott.
A száraz „porlódi” hőség, amelyet az uniós díszburkolat tovább erősített, felülírta a „frivol kaliforniai életérzést”. A művészt bemenekítették a REÖK Palotába, az összesereglett járókelők utánatódultak a második emeletre, ahol dezodor- és izzadságszagú forróság uralkodott. Az idős mester elmesélte, hogy a középiskolában, 15 vagy 16 évesen figyeltek fel rajzkészségére. Képregényfigurákat szeretett rajzolni, Supermant, Batmant, Marvelmant.
A főiskolán az absztrakt expresszionizmus volt még az uralkodó irányzat. Az absztrakt kiüresedett, ezért többen úgy érezték: vissza kell térni a figuratív festészethez. Az, amit később pop artnak kezdtek nevezni, művészi és üzleti sikert hozott. Mel Ramos így írt erről: „Kétségbe voltam esve 1960-ban, miután föladtam az absztrakt expresszionista festészetet. Elkezdtem olyasmit festeni, amit gyermekkoromban nagyon szerettem – amerikai szuperhősöket. Festettem egy Supermant. Megváltozott az életem, megszületett a pop art, és engem elragadott ennek az egésznek az energiája.”