A szerző eleinte csak fogyasztotta a sört (mondhatnánk: alapos szakmai megfigyeléseket végzett), aztán megpróbálkozott annak készítésével is. A napokban megjelent köny-vében pontosan leírja, miféle eszközök, alapanyagok szükségesek ahhoz, hogy valaki belekezdjen az otthoni sörfőzésbe, nagyon precízen, pontokba szedve ismerteti a teendőket, és azt sem rejti véka alá, hogy a tévedés még így sincs kizárva: megesik, hogy egy apró hiba, figyelmetlenség okán literszámra önthetjük a lefolyóba az általunk kotyvasztott punnyadt levet. Mucha Attila könyvében, Zirig Árpád jóvoltából, valamennyi munkafázist igen pontos és tetszetős fotográfiák illusztrálnak. A szerző útmutatásai alapján alighanem tényleg nekiláthatunk az otthoni sörfőzésnek, de ez a könyv nem csupán erről szól. A sörkészítés témaköréhez ugyanis nemcsak a hideg szakszerűség és az erős szomj tartozik, hanem a sör elfogyasztásának ínyenc részletei is.
A különleges sörkorcsolyák is (úgymint: kvarglis kenyérke, rántott korbácssajt, Utopenyec vagy rakott hermelin), valamint azok a kocsmai játékok, amelyek a fogyasztás sokadik órájában, a szellemi muníció immár teljes hiányában is játszhatók. Ilyen például a Bolívia nevű játék, amelyet kevésbé elegánsan gyufásdoboz-pöckölésnek is nevezhetünk, a snóbli, valamint a Séta az erdőbe és vissza fantázianevű társasjáték, amelynek során a játékosoknak bizonyos szabályok szerint kell elfogyasztaniuk tetemes mennyiségű sört és borsmentalikőrt, erről összegzésképpen legyen elég annyi: a szerző szerint az erdőbe mindenki besétálhat, de onnan igen kevesen térnek vissza… Mucha Attila ír aztán a söralátétek történetéről, eredeti rendeltetéséről és a hozzájuk kapcsolódó gyűjtői szokásokról, valamint ajánl a sörkészítéshez, sörkultúrához kapcsolódó könyveket, weboldalakat is.
Jó kis könyv ez, mert nem akar többnek látszani, mint ami. Humorral megírt 120 oldal a sörkészítésről, a kocsmakultúráról, és végül még az is megtudható belőle, miképpen érveljen a férfiember asszonya előtt, ha otthoni sörfőzésre adja a fejét.
Mucha Attila: #konyha #sör #főzés – Így főzök sört a konyhában (Zirig Árpád fotóival) Athenaeum Kiadó, 2016. 120 oldal, 3990 forint